O Kapku lepší energie šetří a pomáhá!

Nové lékařské přístroje, hřiště pro nejmenší pacienty nebo stáž v Americe pro nadané mladé lékaře. To všechno může pořídit Nadační fond Kapka naděje z peněz, které získá díky netradičnímu a unikátnímu projektu s názvem O kapku lepší energie. Ten odstartoval před Vánocemi roku 2020.

Jde o naprosto jedinečné spojení nového dodavatele energií na českém trhu Kolibřík energie a Nadačního fondu Kapka naděje. Smyslem projektu je takzvané společensky prospěšné podnikání neboli byznys s přesahem. Kolibřík totiž polovinu svého zisku vrací zpátky komunitám, které podporuje.

Dárce může svoje dary znásobit

„Jsme firma, která část zisku s radostí investuje zpět do společensky významných komunit, v tomto případě tedy do Nadačního fondu Kapka naděje, je to takový dárek k Vánocům pro Kapku i nás, moc se na spolupráci těšíme a věříme, že časem se byznys s přesahem stane běžnou aktivitou českých firem,“ usmála se projektová manažerka Kolibříka energie Lucie Matulová.

Do projektu O kapku lepší energie se může zapojit každý, komu je blízká kvalita zdravotní péče v Česku. „Dárce tak má možnost svůj dar vygenerovat odběrem elektřiny a plynu a mít tak o velkou kapku lepší pocit,“ řekla projektová manažerka. V praxi to znamená, že pouhým stisknutím vypínače a rozsvícením světla proudí Kapce naděje od zákazníka Kolibříka energie peníze. „Z každé protočené kilowatthodiny všech odběratelů, kteří čerpají elektřinu a plyn z O kapku lepších energií, jde část peněz zpět Kapce,“ vysvětlila Lucie Matulová. 

Více informací se dozvíte na stránkách www.okapkulepsienergie.cz kde se můžete také přihlásit k odběru.

Pomoc dětem s poruchou krvetvorby

Nadační fond pak z peněz může pořídit potřebné věci pro pomoc nemocným dětem zejména s poruchou krvetvorby, s nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo nastartovat spolupráci s partnerem Kolibřík energie, který je na trhu s energiemi již renomovaný. Díky projektu tak budou moci zájemci získat výhodnější elektřinu i plyn, ale navíc také pomohou, protože výtěžek z prodeje energií bude věnován právě Kapce naděje! Za Kapku naděje je to opět další nový krok správným směrem,“ doplnil k projektu Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.”

To ale není všechno. O kapku lepší energie navíc zákazníkům garantují výhodnější cenu. „Dlouhodobě poskytujeme energie až o desítky procent levněji než velcí dodavatelé, a tak nejen že náš zákazník přispěje Kapce Naděje, ale také ušetří ve své vlastní   domácnosti,“  informovala projektová manažerka Kolibříka energie Lucie Matulová.

Velkým startem této spolupráce byl benefiční pořad Kapka naděje aneb Vánoce splněných přání a pomoci, který se konal v neděli 20. prosince 2020 na FTV Prima. Spolu s Kolibříkem energie a s hvězdami hudebního nebe tak mohli pomoci nemocným dětem prostřednictvím obrazovky i televizní diváci a Kolibřík energie byl hlavním partnerem tohoto pořadu.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.