Hokej se obarvil do oranžové barvy a pro Kapku se vysbírala neuvěřitelná suma!

Premiéru zažil projekt O kapku lepší hokej v roce 2020 a po úspěšném startu přišlo opakování hned za rok. Jeho cílem je pomáhat dětem s poruchami krvetvorby. Počínaje únorem 2021 se do podpory projektu s obrovskou vervou zapojily kluby Tipsport extraligy, Chance ligy i národní tým a v neposlední řadě fanoušci. Všem za to patří obrovské a srdečné poděkování.

Jak bylo možné se do projektu zapojit? Fanoušci mohli zaslat příspěvek na účet nadačního fondu, zakoupit si stužku na jeho e-shopu, poslat DMS nebo vydražit jeden z unikátních hokejových dresů, které do aukce věnovaly kluby Tipsport extraligy a národní hokejový tým. V aukci se také objevila naprostá sběratelská specialita a to jedinečné vydání hokejových kartiček členů Síně slávy českého hokeje a edice karet Priceless Moments of Czech Hockey 3D.

K získání finální sumy také přispěly další aktivity nad rámec projektu.  Ondřej „Lelek“ Kvarda uspořádal charitativní stream. HC Frýdek-Místek udělal sbírku hráčů a funkcionářů a partneři HC Kometa Brno vybrali příspěvek do pokladničky Kapky naděje přímo při jednom ze zápasů. vše vyneslo nádhernou sumu. 873 396 Kč. DĚKUJEME!

 „Vybraná částka je neuvěřitelná, velmi nás naplňuje zjištění, že v nelehké době pandemie se fandové hokeje dokáží spojit a společně pomoci druhým v tak nevídané míře. Velké poděkování patří všem zapojeným týmům, České televizi, O2 TV, ale především společnosti BPA sport marketing, která projekt koordinovala“ dodal Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

„Mně nezbývá než opět, ale zcela po zásluze poděkovat klubům a všem zapojeným subjektům, médiím a především fanouškům. Radost nám udělali hráči, kluboví funkcionáři či televizní redaktoři. Všichni brali podporu zcela přirozeně a sami vymýšleli, kam všude mohou dostat oranžovou barvu, aby tak na problematiku boje s onkologickými onemocněními u dětí co nejvíce upoutali pozornost. Celková částka nás upřímně dojala, protože v této nelehké době zcela předčila naše očekávání. Jsme stoprocentně přesvědčení, že s ní NF Kapka naděje naloží, jak nejlépe může,“ dodává vedoucí hokejového oddělení BPA sport marketing Petr Nitsche.

Vydražnou sběratelskou edici kartiček si výherce přebral z rukou Daniela Haška. Podívejte se, jak to proběhlo:

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.