Kapka naděje pro děti s vážnými psychickými poruchami

Venkovní prostory na Dětské psychiatrické klinice FN Motol jsou bohužel nyní zanedbané a nevyhovující. Musíme to změnit. Plán rekonstrukce je zcela připraven. Investici ve výši 5 000 000 Kč již Kapka naděje z větší části zajistila. Zbývá vybrat 2 miliony. A to spolu dokážeme!

Kapka naděje pro děti s vážnými psychickými poruchami

Zapojením do tohoto projektu přispějete na kompletní rekonstrukci terapeuticko-sportovních prostor Dětské psychiatrické kliniky FN Motol.


 

Kompletní rekonstrukce zahrnuje úpravu prostředí, vytvoření nového víceúčelového sportovního hřiště, velkého altánu pro skupinové terapie, řadu drobnějších altánů pro setkávání v menších skupinách nebo s rodinami.

V projektu rekonstrukce je kladen důraz na bezpečnost, terapeutickou a sportovní přidanou hodnotu, ale také na udržitelnost. 


Záměr je projektován s rozpočtem  5 000 000 Kč, ale skvělá zpráva je, že 3 000 000 Kč již zajistil Nadační fond Kapka naděje od svých partnerů a na rekonstrukci proto pracujeme již od listopadu 2021.

KOMU POMŮŽEME?

Dětem, které jsou hospitalizované s psychickými poruchami na Dětské psychiatrické klinice FN Motol.

Venkovní prostory mají nezastupitelnou roli v dětské psychiatrii a využívají se pro individuální i skupinové terapie, nebo také pro odpočinek, sportovní aktivity, sociální interakce, setkávání s rodiči. 

Pro hospitalizované psychiatrické pacienty s vážným onemocněním a zákazem vycházek mimo areál kliniky je toto jediný kontakt s přírodou a rodinou, což má prokazatelné účinky na snížení stresu, pocitu úzkosti, zlepšuje soustředění a emoční rozvoj. Pohybové aktivity podporují motoriku, stimulují smysly, myšlení, mají vliv i na budování sebevědomí. 

Venkovní prostory jsou také důležitou součástí vzdělání nové generace lékařů, kterých je v republice žalostný nedostatek.

 

Dárky naděje

Ještě nemáte dost?

Podívejte se na další kousky v našem eshopu