O kapku lepší kalendář 2020

Dostupnost: skladem 163 ks

Pět dospívajících dětí nafotilo úžasné snímky s profesionálními fotografy. Všech pět dětí se léčilo v motolské nemocnici s vážnou nemocí a jejich léčba ve větší či menší míře stále pokračuje. Jaký je jejich dnešní pohled na svět, co je zajímá, co je obklopuje? Jak je vidí objektiv profesionálního fotografa? Odpovědi jsou v nástěnném kalendáři, který vznikl v unikátním projektu s partnerem Fujifilm.

Formát: 50 x 53 cm.

245 Kč
1 ks
Nadační fond Kapka naděje ve spolupráci s partnerem Fujifilm připravil projekt, který propojil pět dospívajících dětí s profesionálními fotografy.

Všech pět dětí se léčilo s vážnou nemocí, která výrazně ovlivnila jejich životy i život jejich rodiny. Zároveň ale rostou a dospívají. V projektu dostaly možnost sdělit, jaký je jejich pohled na svět, co je zajímá, co je obklopuje? Aby děti získaly potřebné zkušenosti a mohly se vyjádřit prostřednictvím fotografií, měly k dispozici své osobní učitele. Fotografové se dětem věnovali čtyři měsíce a podnikali výpravy do tajů fotografování. Expozice, kompozice, momentka – jak na to, aby fotka vyjádřila naše pocity, zachytila podstatu okamžiku nebo pomohla coby terapeutický proces? Každé z dětí dostalo k dispozici fotoaparát Fujifilm X-T100 se setovým objektivem a v rámci projektu si vyzkoušely i další techniku pro profesionální focení a natáčení.

Představení dětí:

EVA MRÁZKOVÁ, 17 let

Evu postihla v šestnácti letech na dovolené v Rakousku stafylokoková infekce. Život jí lékaři zachránili, ale infekce zničila tkáň obou dolních končetin, a Eva se na nemocničním pokoji probudila s amputovanýma nohama. S neuvěřitelnou energií a optimismem se okamžitě vrhla znovu do života. Stala se tváří charitativního výstupu na Sněžku a dnes už zase s vervou studuje na gymnáziu v Praze, kde letos dokončila druhý ročník.

LENKA KLOZOVÁ, 16 let

Lence je šestnáct let a od narození trpí vážným a velice vzácným autoimunitním onemocněním, které jí zásadně ovlivňuje život. S krátkými přestávkami Lenka tráví veškerý svůj čas v motolské nemocnici ve sterilním prostředí, nikdy nechodila do běžné školy a zažila jen málo podnětů, které jsou pro zdravé děti samozřejmé. Ale přes všechny těžkosti je to zvídavá, milá a duševně nesmírně vyspělá osobnost.

ANETA PROSTECKÁ, 18 let

Aneta je osmnáctiletá slečna, která studuje třetím rokem grafický design na střední odborné škole. Od roku 2014 se Aneta potýká s diagnózou Non-Hodgkinův lymfom. Nemoc se třikrát vrátila, donutila ji opustit milovaný závodní tanec a spoustu dalších aktivit. Ale Anetka je bojovnice. Překonala dlouhodobou chemoterapii, ztrátu vlasů, izolaci i zameškané hodiny ve škole. Po třetím relapsu nemoci absolvovala biologickou léčbu a transplantaci kostní dřeně od nepříbuzného dárce. V současnosti se pomalu navrací zpátky do normálního života.

MAX PRIŇ, 14 let

Maxim poprvé onemocněl leukémií v roce 2008. Léčba byla úspěšná, a tak si mohl užívat normální dětství. V roce 2016, kdy mu bylo 11 let a už si uvědomoval, jak je leukémie závažná, se nemoc vrátila. Bojoval statečně, ale přesto ani po roce výsledky nebyly příznivé. Max proto musel podstoupit transplantaci kostní dřeně. Měl to štěstí, že se našel vhodný dárce. V srpnu Maxim oslavil druhé narozeniny od transplantace. Zároveň má Max vzhledem k poruše autistického spektra svoje osobité vidění světa.

MATĚJ HÁJEK, 19 let

Devatenáctiletý Matěj se narodil s četnými vrozenými vadami a má za sebou spousty operací ke zmírnění obtíží, aby mohl co nejlépe prospívat. Často býval nemocný, ale s podporou rodiny vše obdivuhodně zvládá. Základní školu absolvoval s vyznamenáním, ale v současné době je doma, protože potřebuje klidový režim. Matěj má za sebou hemodialýzu a momentálně je zařazen na čekací listinu na transplantaci ledviny. Focení ho uchvátilo!Dárky naděje

Ještě nemáte dost?

Podívejte se na další kousky v našem eshopu