Zakoupené přístroje za téměř 250.000 korun

Dětská klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes získala od Nadačního fondu Kapka naděje pomáhajícího nemocným dětem nové přístroje za téměř 250.000 korun. Kašlací asistent a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií pomohou závažně nemocným dětským pacientům. Nadační fond Kapka naděje v minulých letech zakoupil do FN HK přístroje a vybavení za více než čtyři miliony korun.

Přednostka Dětské kliniky FN HK doc. MUDr. Sylva Skálová Ph.D. dodala, že přístroje významně zlepší péči o pacienty hospitalizované na dětské klinice. Kašlací asistent usnadňuje pacientům se sníženou svalovou silou efektivní odkašlání  a odstranění sekretů z dýchacích cest. Tím lze u těchto pacientů předcházet celé řadě komplikací a zkrátit tím i jejich hospitalizaci. Pumpa pro pacientem řízenou analgézii pomůže v léčbě bolesti po náročných výkonech.

„Do Fakultní nemocnice Hradec Králové přispíváme pravidelně již desátým rokem. Dnes zde předáváme hned dva přístroje, a to Asistenta kašle za více téměř 130.000 korun a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií v hodnotě přesahující 110.000 korun,“ uvedla prezidentka a zakladatelka fondu Vendula Pizingerová.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.