Neuromonitor mozkových funkcí pro podolskou porodnici

0 %
Vybráno: 500 Kč
z 580 000 Kč
23 dní
Do konce sbírky

Zafinancujme společně pořízení neuromonitoru mozkových funkcí pro nedonošené i donošené novorozence, který bude sloužit na největší novorozenecké jednotce intenzivní péče v ČR v Ústavu pro péči o matku a dítě, kam je ročně přijato přibližně 70-80 dětí s porodní váhou pod 1000 gramů. 

 

 

Chci přispět
Přístroj pro sledování mozkové činnosti miminek

EEG přístroj bude v ÚPMD sloužit k monitorování mozkové aktivity nejmenších pacientů na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Jeho výhodou je rychlá použitelnost, snadná manipulace a hlavně minimální obtěžování a zátěž pro dítě.

 

EEG budeme využívat například u dětí po komplikovaných porodech, kde nám včasné zhodnocení a přesná diagnostika stavu mozku umožňuje rychle a cíleně reagovat příslušnou terapií, jako je řízené snížení tělesné teploty dítěte, kdy jim zpomalením metabolických pochodů v mozkových buňkách dáváme větší šanci na možné uzdravení.


Další využití je kontinuální monitorování novorozeneckých křečí a účinnosti protikřečové terapie, zhodnocení postižení po krvácení do mozku nebo monitorování správného vývoje mozkové tkáně u předčasně narozených dětí.

Význam pořízení přístroje

V ÚPMD se snaží o zlepšení prognózy psychomotorického vývoje pacientů a tím o zvýšení jejich šance na kvalitní budoucí život. V celé ČR se ročně narodí přibližně 8 500 dětí předčasně. Nejrizikovější skupinou jsou děti s porodní hmotností pod 1000 gramů. 

V ÚPMD je největší novorozenecká jednotka intenzivní péče v ČR. Pracoviště poskytuje vysoce specializovanou péči o ty nejmenší novorozence se selhávajícími  životními funkcemi z celé ČR. Pečují o malé pacienty, kteří jsou předčasně narození a mají potíže s dýcháním, tudíž jsou závislí na umělé plicní ventilaci. Jako jediné pracoviště v ČR se specializuje na léčbu dětí s vrozenou brániční kýlou. Léčí novorozence i s dalšími vážnými vrozenými vadami a také s různými infekčními komplikacemi. V roce 2022 přijalo oddělení RES/JIP 447 dětí.

 

 

1. vyberte částku, kterou chcete přispět:

Vyberte částku, kterou chcete přispět, poté vyplňte kontaktní údaje* a pak již stačí kliknout na tlačítko "zaplatit kartou". Platba proběhne přes zabezpečené prostředí GoPay, pomocí údajů z vaší platební karty. Ty jednoduše vyplníte v dalším a posledním kroku.

*v případě, že jste firma, vyplňte i název vaší společnosti, IČ a DIČ.

2. Vyplňte kontaktní údaje:

Dárky naděje

Ještě nemáte dost?

Podívejte se na další kousky v našem eshopu