Akce se zúčastnily děti ve věku 9-18 let z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a z Centra duševního zdraví pro děti a adolescenty Pro zdraví 21 z.ú. Hlavním tématem akce bylo fotografování akčních sportů s mobilními telefony z řady Redmi Note 13. Workshop vedla zkušená sportovní fotografka a držitelka ocenění ze soutěže Czech Press Photo, Barbora Reichová, která zároveň působí jako fotografka pro Český olympijský výbor.

Barbora Reichová dětem vysvětlila základy fotografování nejen objektů v pohybu a ukázala jim, jak využít všechny funkce mobilního telefonu Redmi Note 13 Pro, který každé dítě na začátku akce obdrželo. Poté si děti mohly prakticky vyzkoušet své nově nabyté dovednosti při fotografování dechberoucích triků Maxima Habance. 

Součástí akce byla i soutěž o nejlepší fotografii, kterou děti pořídily během workshopu. Tři nejlepší fotografové byli odměněni knihou "Život je skejt" ručně podepsanou samotným autorem, Maximem Habancem.

Maxim Habanec na akci nejen předvedl své skateboardové umění, ale také se podělil o svůj osobní příběh. Vyprávěl, jak se skateboarding stal jeho životní vášní. Ani přes všechny překážky se nevzdal a dnes je z něj profesionální sportovec. Jeho příběh byl pro děti velkou inspirací, ukazující, že i nemožné se může stát skutečností, pokud máte odvahu a vytrvalost. Stejné poselství sdělila dětem i Barbora Reichová, která si už jako malá vysnila, že jednou bude fotografovat vrcholové sportovce.

V rámci pokračující spolupráce mezi Xiaomi a Kapkou naděje se na podzim chystá další unikátní projekt. Ve spolupráci s Barborou Reichovou se připravuje výstava, kde budou vystaveny fotografie pořízené dětmi, které se zúčastnily této akce. Výstava se ponese v duchu tématu "Pohyb" a bude veřejnosti volně přístupná. Všechny fotografie budou pořízeny na mobilní telefon Redmi Note 13 Pro, který dětem poskytne špičkové nástroje pro zachycení dynamiky a energie pohybu. 

Redmi Note 13 Pro vyniká svými skvělými fotografickými dovednostmi díky 200Mpx fotoaparátu na úrovni vlajkové lodi, 67W turbo nabíjením, se kterým je nabité na 100 % za 45 minut, a výkonem, který si hravě poradí i s náročnějšími hrami. To vše navíc za rozumnou cenu.

Společnost Xiaomi je hrdá, že může spolupracovat s Nadačním fondem Kapka naděje a přispívat tak k radosti a úsměvům dětem, které to potřebují.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.