Pořád se něco děje

Život Nadačního fondu je jeden velký kolotoč zážitků. Podívejte se, co nás poslední dobou potkalo. Samé příjemné věci!

Méďové naděje vybambulili necelých 800 tisíc korun

Další tradiční ročník projektu O Kapku lepší Bambule vybambulil částku 798 681 Kč., která míří na onkologická oddělení v Praze, Plzni a Ostravě. Děkujeme všem, kteří se podíleli na této akci a přispěli tak do celkového výtěžku. 

Již podruhé jsou parahokejisté O Kapku lepší!

Hokejový svět se opět zahalil do oranžové barvy v rámci charitativního projektu O Kapku lepší hokej, jehož cílem je nejen šířit povědomí o nádorových onemocněních, či problematice poruch krvetvorby u dětských pacientů, ale také finanční pomoc. 

Kapka naděje na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku

Výstava českých projektů ve Štrasburku ukazuje význam spolupráce byznysu a neziskovek. Je to jedno z důležitých spojení pro úspěšnou budoucnost. Spolupráce neziskového sektoru a soukromých společností nabývá na významu a může oba světy značně obohatit. Neziskový sektor totiž umí vyhledat konkrétní osoby, kterým pak ve spolupráci s komerční sférou dokáže nabídnout skutečně efektivní pomoc. 

Příběh našeho patrona Patrika Lusky

13-letý Patrik byl odmalička sportovně nadaným dítětem. Na brusle se poprvé postavil v pěti letech v kurzech bruslení, ale o pár týdnů už si jej vyhlédl první hokejový klub. Vždy chytal v bráně. Jeho hokejovou cestu však přerušila zákeřná nemoc - lymfoblastická leukémie. Má za sebou chemoterapii a v současné době podstupuje udržovací léčbu. V roce 2024 se stal patronem pátého ročníku O Kapku lepší hokej.

O Kapku lepší hokej popáté! Letos s podporou Patrika Lusky

O Kapku lepší hokej odstartoval v roce 2020. Jeho symbolem je oranžová stužka, neboť právě oranžová barva symbolizuje boj s poruchou krvetvorby. Projekt se zaměřuje především na pomoc dětským pacientům. Vybraní hokejisté budou mít dresy se speciálními oranžovými prvky, brusle a hokejky si budou doplňovat oranžovými motivy, bude se hrát s unikátními puky a trenéři budou nosit na klopách sak stužky. O Kapku lepší hokej už přinesl na pomoc dětem a specializovaným zařízením přes 3 miliony korun. Na vzniku projektu se podílely BPA sport marketing, Nadační fond Kapka naděje a výraznou měrou stojí za jeho úspěchy samozřejmě hlavně všechny zapojené kluby a organizace.  

V letošní kampani s Dettolem se dohromady vybralo neuvěřitelných 641 186 Kč!

Dettol se i v roce 2023 spojil s Kapkou naděje s cílem pomoci vážně nemocným lidem nejen v nemocnicích a šířit osvětu o důležitosti ochrany zdraví. Minulý rok se díky zářijové kampani podařilo vybrat přes 616 tisíc korun v Česku a na Slovensku a letos dokonce ještě více!

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.