Jak to začalo?

Je to už 23 let, co se Vendula Pizingerová rozhodla založit nadaci, která by pomáhala nemocným dětem. Pojďte se podívat, jak si Kapka vedla v dalších letech.

Jedna z nejstarších českých nadací

Společně s předními lékaři, odborníky a partnery zvyšujeme šanci na záchranu života dětských pacientů se závažným onemocněním. Našimi hlavními oblastmi zájmu jsou hematologie, onkologie a dětská psychiatrie. Od roku 2000 pomáháme dětem a jejich rodinám skrze nákupy přístrojů, rekonstrukce dětských oddělení a lékařských pracovišť, podporu výzkumu, edukaci veřejnosti a další aktivity. Naše podpora míří od novorozeneckých, přes pediatrická a onkologická oddělení až po paliativní péči.

V současné době pomáháme ve více než 50 nemocnicích po celé České republice. Za 23 let svého působení financoval Nadační fond Kapka naděje nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie.

Celkově tak Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 200 milionů korun.

„Kdyby naše činnost pomohla zachránit jen jediný lidský život, tak to stojí za to.“ Vendula Pizingerová

500+
Předaných přístrojů
lékařským zařízením
200+
Projektů v oblasti
psychosociální péče
23 let
Dáváme dětem kapku
naděje pro lepší život

Proč byl založen Nadační fond Kapka naděje

Vznik Nadačního fondu Kapka naděje souvisí s tragickou zkušeností Venduly Pizingerové, jejíž dcera Klára onemocněla těžkou formou leukémie v roce 1998. Společně s otcem Klárky, Karlem Svobodou (hudební skladatel), bojovala o život dcery. Dlouhý boj, který představoval hodiny, dny a měsíce trávené v prostředí hematologického oddělení a později transplantační jednotky, byl bohužel bezvýsledný. Již v průběhu pobytu na transplantační jednotce si Vendula Pizingerová uvědomila přístrojovou a psychosociální nedostatečnost na tomto pracovišti a rozhodla se, že nebude jen bezmocně přihlížet. V listopadu 1999 uspořádala benefiční koncert ve Státní opeře Praha pod názvem Kapka naděje, z jehož výtěžku byl zakoupen vysoce specializovaný přístroj na diagnostiku leukémie v hodnotě 90 000 USD. Po smrti dcery se paní Pizingerová rozhodla i nadále podporovat hematologické pracoviště v motolské nemocnici a v srpnu 2000 založila Nadační fond Kapka naděje. 

Za období, které uplynulo od jeho vzniku, se nadační fond profiloval jako důvěryhodná a nanejvýš potřebná instituce. Podařilo se mu navázat řadu kontaktů, vzbudit zájem velkého počtu institucí a firem o dlouhodobou spolupráci a vstoupit do povědomí široké veřejnosti. Na základě těchto úspěchů mohla být od roku 2002 pomoc rozšířena do nemocnic po celé ČR.

Buďte s námi ve spojení

Nechte si posílat novinky o tom, kde pomáháme.