Generální partner kapky naděje

Společnost Shell Czech Republic a.s. je dlouholetým generálním partnerem Nadačního fondu Kapka naděje. Děkujeme, že vás máme!

Členové věrnostního systému Shell ClubSmart mohou poukázat na konto Nadačního fondu 1 Kč za každý věnovaný ClubSmart bod. Získané prostředky jsou použity především na projekty zaměřené na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk při pražském IKEMu, který společnost Shell prostřednictvím Kapky naděje dlouhodobě podporuje.

V roce 2021 svěřila společnosti Shell a členové věrnostního systému Shell ClubSmart Nadačnímu fondu Kapka naděje rekordní částku 10 289 960 Kč. Prostředky byly investovány na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk při IKEM. 

V roce 2019 se z prostředků od společnosti Shell pořídil například unikátní přístroj na transport bijícího srdce, který už nyní zachránil několik životů. Více se můžete dočíst zde: www.kapkanadeje.cz/blog/transport-srdce

 

Hlavní partneři

Partneři, kteří finančně podporují Kapku naděje částkou vyšší než 250 000 Kč ročně.

AMAZON
AMAZON
Partnerem od roku 2019

Amazon.com je internetový obchod patřící mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Amazon organizuje projekt Amazon Goes Gold neboli „Amazon zlátne“, který celosvětově podporuje onkologicky nemocné dětské pacienty. Od roku 2019 se mezi podpořené charitativní organizace řadí i Nadační fond Kapka naděje. 

V roce 2021 podpořil Amazon v rámci této dobročinné akce částkou 540 000 Kč, další 97 600 Kč se podařilo získat přímo od zaměstnanců společnosti, kteří si mohli v pracovní době pořídit jeden ze sbírkových předmětů Kapky naděje.
Království hraček Bambule a Sparkys
Království hraček Bambule a Sparkys
Partnerem od roku 2019

Bambule a Sparkys jsou jedni z největších maloobchodních sítí prodejen s hračkami u nás. Prodejny Bambule nabízejí široký výběr hraček i dětských potřeb. Nakoupit můžete i z pohodlí vašeho domova na www.bambule.cz. Prodejny Sparkys vám nabízí široký výběr hraček od známých tuzemských, evropských i světových firem a mezi partnery Kapky naděje se zařadily v roce 2019. V roce 2021 mohli zákazníci prodejen Bambule a Sparkys přispět Nadačnímu fondu Kapka naděje koupí samolepek v hodnotách 50, nebo 100 Kč, na které napsali vzkaz pro nemocné děti. Bambule a Sparkys tak díky tomuto počinu přispěly Kapce v hodnotě téměř 600 tisíc korun. V součtu s podporou v předchozích letech tak výše daru Bambule a Sparkys dosahuje několikamilionové sumy.

Cara Plasma
Cara Plasma
PARTNEREM OD ROKU 2020
Společnost Cara Plasma s.r.o. byla založena v dubnu 2013 jako rodinná česká firma, která vybudovala nejmodernější plazma centrum zaměřené na odběr krevní plazmy. Stala se součástí německého holdingu a nyní patří mezi TOP 10 v Evropě. Cílem Cara Plasmy je vybudovat více kvalitních odběrových míst, prohloubit povědomí o dárcovství a informovat veřejnost o možnosti pomáhat a zapojovat se nejen dárcovstvím krevní plazmy. Ve filosofii společnosti hraje hlavní roli kvalita a rodinné zázemí. Z toho důvodu klade Cara Plasma vysoký důraz na pohodlí svých dárců v průběhu celého procesu odběru krevní plazmy, pod dohledem kvalifikovaného personálu. Od roku 2020 Cara Plasma přispívá Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Podpora za rok 2020 - 2021 dosáhla výše 625 250 Kč.

AUTO IN
AUTO IN
Partnerem od roku 2018
Společnosti AUTO IN s.r.o. se stala významným partnerem Nadačního fondu Kapka naděje v druhé polovině roku 2018. Bezúplatné zapůjčení vozů Ford Mondeo a Ford Focus výrazně přispělo k mobilitě zaměstnanců Kapky naděje, kteří pravidelně navštěvují spolupracující nemocniční zařízení, kterých je v tuto chvíli téměř 50 po celé republice.
Jaroslav Beran Family Foundation
Jaroslav Beran Family Foundation
partnerem od roku 2013
Rodinná nadace Jaroslav Beran Family Foundation podporuje Nadační fond Kapky naděje již dlouhodobě. Mimo to se zabývá ještě pomocí nadaci Člověk v tísni, pomáhá českému školství, Nadačnímu fondu nezávislé žurnalistiky a řeší mezigenerační převod rodinných aktivit. Prostředky věnované Kapce naděje jsou jdou na výzkum léčby dětských onkologických onemocnění ve Fakultní nemocnici v Motole. Oddělení CLIP – molekulární genetika, pod vedením pana Prof. MUDr. Jana Trky, Ph.D. Roční pravidelná podpora je ve výši 1.125.000 Kč. V roce 2020 věnovala rodinná nadace 1.000.000 Kč na podporu boje s pandemií koronaviru v rámci projektu Vlna naděje.
PRE
PRE
Partnerem od roku 2015
Skupina PRE je stabilní a prosperující energetická skupina s dlouholetou tradicí a významný obchodník s energiemi na českém trhu. PRE je již tradičním partnerem Kapky naděje. V roce 2019 společnost podpořila Nadační fond částkou v souhrnné výši 350 000 Kč. Sto tisíc korun bylo investováno v rámci projektu VLNA NADĚJE organizovaném na jaře 2020 s cílem vybavit lékaře a zdravotníky v pěti desítkách českých nemocnic nutnými ochrannými pomůckami proti šíření onemocnění COVID-19. Částka 250 000 Kč bude upotřebena na nákup nových lůžek na Kliniku dětské psychiatrie ve FN Motol.
Jablotron
Jablotron
partnerem od roku 2018

Společnost Jablotron, přední český výrobce zabezpečovacích systémů, podpořil ve spolupráci se svými montážními partnery v rámci vánoční akce "O Kapku lepší Vánoce" a to již od roku 2018. V roce 2021 přispěla společnost a její montážní partneři částkou 290 800 Kč. Souhrnně tak společnost Jablotron darovala více než milion korun.

Bakr.cz
Bakr.cz
partnerem od roku 2014
Velkoobchodní společnost BAKR s.r.o., zaměřená na prodej originálního příslušenství a originálních dílů pro mobilní telefony, podporuje Kapku naděje dlouhodobě. V roce 2020 získal nadační fond od této společnosti podporu ve výši 200 000 Kč. Díky této významné finanční podpoře může Kapka naděje dále pomáhat v nemocnicích po celé České republice.
PHILIPS
PHILIPS
partnerem od roku 2018
Cílem společnosti Philips je zlepšovat životy lidí prostřednictvím smysluplné inovace. Philips je jednička na trhu v oblasti pánského holení a čištění zubů. Vizí společnosti Philips je starat se o zdraví člověka, a to od prevence vzniku onemocnění, přes včasnou a přesnou diagnostiku a léčbu po péči v domácím prostředí. Jedním z jejich základních CSR projektů je podpora vzdělávání radiologů na dětském oddělení FN Motol. V roce 2020 společnost podpořila Kapku naděje významným způsobem, a to nejen finančním darem v hodnotě 260 000 Kč. Vedle finanční podpory věnovala společnost Philips českým nemocnicím skrze Kapku naděje 15 plicních ventilátorů, 25 specializovaných čističek vzduchu a 10 kávovarů. Za dobu spolupráce věnovala společnost NF Kapka naděje částku téměř 1 000 000 Kč.
BPA
BPA
partnerem od roku 2020
V únoru 2020 se rozběhl projekt O kapku lepší hokej, jehož cílem je pomáhat dětem s poruchami krvetvorby. Do jeho podpory se zapojily kluby Tipsport extraligy, Chance ligy i národní tým a v neposlední řadě fanoušci. V první fázi projektu se na stadionech vybralo do pokladniček a za prodej oranžových stužek téměř 180 tisíc korun, které směřovaly přímo Nadačnímu fondu Kapka naděje. Druhou části projektu byla aukce hokejek významných hokejových osobností a částka byla opět famózní = 138 600 korun za 18 hokejek! Akce se vrcholila v květnu 2020 projektem #REPREDUEL, v rámci kterého se vybralo přes 78. tisíc korun. Společnost BPA tedy v roce 2020 přispěla nadačnímu fondu více než 399 000 Kč.
C & A
C & A
Partnerem od roku 2018
Společnost C&A Moda podporuje Kapku naděje již třetím rokem. Díky firemnímu dárcovskému programu C&A, který je financován Nadací Cofra, mohla společnost věnovat Nadačnímu fondu Kapka naděje naděje částku 275 000 Kč.
POLYMED
POLYMED
Partnerem od roku 2020
Přední dodavatel lékařského vybavení začal spolupracovat s Nadačním fondem v roce 2020. V prvním roce spolupráce podpořila tato společnost aktivity Kapky naděje částkou 350 000 Kč.
NOVATO
NOVATO
Partnerem od roku 2021
Společnost Novato je tady více než 25 let. Mimo jiné se zabývá ochranou zdraví, bezpečností a podporou komfortu při práci. Novato pravidelně věnuje část svého zisku na podporu neziskových organizací a projektů, z nichž by se bez této pomoci mnohé nemohly uskutečnit. V roce 2021 se tato společnost stala O Kapku lepší a věnovala Kapce naděje téměř 280 000 Kč!
MAXI COSI
MAXI COSI
Partnerem od roku 2021
Firma Maxi-Cosi byla založena roku 1968 v Nizozemsku jako malá dovážející společnost. Po skromném začátku se firma začala vyvíjet a stala se nejoblíbenější značkou dětských autosedaček v Evropě. Mottem společnosti je: "Chráníme, co je vám nejmilejší" a pyšní se krásnými produkty pro naše nejmenší. Je o krok napřed v bezpečnosti, slibuje snadnou ovladatelnost pro maminky i prarodiče a navíc, částí výtěžku z prodeje podporuje Kapku naděje. V roce 2021 podpořila tato společnost Kapku naděje částkou 250 000 Kč.
NUPO
NUPO
Partnerem od roku 2022
Dánská značka NUPO je již 40 let jedničkou mezi účinnými prostředky v boji s obezitou a nadváhou. Jedná se o první nízkokalorickou dietu na světě. Je klinicky prokázáno, že jde o velmi efektivní, rychlou a hlavně bezpečnou metodu hubnutí. V České republice ji firma New Me Czech s.r.o. úspěšně distribuuje od roku 2019. Partnerem Nadačního fondu Kapka naděje se značka NUPO stala v roce 2022. Z každé objednávky přispívá částkou 20 Kč.
OKL repre
OKL repre
Partnerem od roku 2019

Česká fotbalová reprezentace zahájila spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje v roce 2019, kdy společně rozjely projekt „O Kapku lepší #ceskarepre“. Ten pomáhá dětským onkologickým pacientům a jsou do něho zapojeni jak fotbaloví hráči, tak skvělí fanoušci. Za několik let spolupráce přispěla Fotbalová asociace ČR finanční podporou – například věnováním části příjmů ze vstupného na domácích zápasech nebo vydražením unikátních fotbalových artefaktů.

Partneři

Partneři, kteří finančně podporují Kapku naděje částkou vyšší než 15.000 Kč.

Novato
Novato
Elfium s.r.o.
Elfium s.r.o.
vyrabimechaty.cz
vyrabimechaty.cz
ASA střechy s.r.o.
ASA střechy s.r.o.
ASEKOL
ASEKOL
Beznoska s.r.o.
Beznoska s.r.o.
Mertlík.eu
Mertlík.eu
Shobokshi Investment
Shobokshi Investment
Assist
Assist
Avex Steel
Avex Steel
CLIOdirect
CLIOdirect
Masarykova základní škola Újezd nad lesy
Masarykova základní škola Újezd nad lesy
KLIMA GROUP
KLIMA GROUP
Le Hotels Group
Le Hotels Group
Magistrát města Zlína
Magistrát města Zlína
Středočeský kraj
Středočeský kraj
1000 mil československých
1000 mil československých
HyperGroup
HyperGroup
Online Medical
Online Medical
Duynie Feed
Duynie Feed
The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan
The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan
Česká Mincovna
Česká Mincovna
DOBRÝ FORTEL
DOBRÝ FORTEL
Město Říčany
Město Říčany
TexBase
TexBase
TGS
TGS
trask
trask
Fórum Dárců
Fórum Dárců
RIQ INVESTMENTS
RIQ INVESTMENTS
maxmax
maxmax

Mediální partneři

Aby o nás bylo pořádně slyšet!

JCDecaux
TV Prima
Rádio Impuls
Story

Eventoví partneři

Naše podpora v terénu.

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest
Dostihovyý spolek Pardubice
Zlín Film Festival

Produktoví partneři a služby

Tito partneři nám darují nebo za zvýhodněných podmínek poskytují své produkty nebo služby.

ČSOB
OptimWeb
Activa
Marzicake
Botanicus
Písecké lůžkoviny
GetID
Profous Legal
Vendodi
Soul of travel
E-hostesky
DSV
yb

Kdo nás podpořil v roce 2022

Leden - individuální dárci - PDF ke stažení.
Únor - individuální dárci - PDF ke stažení.
Březen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Duben - individuální dárci - PDF ke stažení.
Květen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Červen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Červenec - individuální dárci - PDF ke stažení.
Srpen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Září - individuální dárci - PDF ke stažení.
Říjen - individuální dárci - PDF ke stažení.
Listopad - individuální dárci - PDF ke stažení.
Prosinec - individuální dárci - PDF ke stažení.

Všem dárcům děkujeme. Vážíme si jejich pomoci!