O Kapku lepší hokej v bodech

Trvání spolupráce: od roku 2020 do současnosti

Výtěžek:

2020 – přes 300 000 korun
2021 – přes 870 000 korun
2022 – přes 900 000 korun
2023 – přes 1 000 000 korun
2024 – přes 1 500 000 korun

Kampaň: TV, online, sociální sítě

Přečtěte si O Kapku víc...

Únor 2020 nebyl pro český hokejový svět jen otázkou statistik, brilantních akcí či skvělých zákroků brankářů, ale také připomněl, že 4. únor je Světovým dnem boje proti rakovině a že je mezi námi hodně lidí i dětí, které musí čelit různým druhům této zákeřné nemoci, přičemž mezi nejčastější nádorové onemocnění dětského věku patří leukémie. Proto se Nadační fond Kapka naděje a agentura BPA sport marketing dohodla na spolupráci a společně rozjely projekt O kapku lepší hokej.

Symbolem, který doplnil logo projektu, byla oranžová stužka, neboť tato barva reprezentuje právě boj s poruchou krvetvorby. V termínu od 4. února do 14. února proběhly aktivity napříč českou hokejovou reprezentací a nejvyššími hokejovými soutěžemi.

Logo projektu mohli fanoušci spatřit na dresech i mantinelu při utkáních české hokejové reprezentace. Oranžová barva byla také v různé formě komunikována v rámci Tipsport extraligy i Chance ligy. Hráči i rozhodčí nastoupili s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Tipsport, resp. Chance. Na vybraných stadionech proběhla též dobročinná sbírka. Diváci si mohli pořídit oranžovou stužku a k projektu se tak připojit. Do oranžového hávu se dočasné obalily oficiální profily na hokejových sociálních sítích (hashtag #okapkulepsihokej).

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček na stadionech také formou aukce hokejek kapitánů extraligových či prvoligových celků. V dalším ročníku se prostředky získávaly prostřednictvím dražby hokejových dresů a také aukcí speciální sady hokejových kartiček.

 

„Nijak nezastíráme, že nám inspirací byl zavedený projekt Hockey fights cancer z NHL. V ČR je několik klubů, které jsou v této oblasti velmi aktivní a mají zavedené projekty a spolupráce ve svém regionu, namátkou zmíním Sparťanskou krev. I s ohledem na nadační projekt Legenda legendám, jsme se letos nepouštěli do speciálního designu dresů, ale určitě je to téma, které bychom v případě pokračování projektu, rádi alespoň s extraligovými kluby po sezóně otevřeli. V rámci reprezentace určitě plánujeme další aktivity i ve zbytku sezóny, současně již máme další myšlenky, jak bychom v hokeji mohli pomoci a podpořit tak boj s poruchou krvetvorby,“ upřesňuje možný vývoj do budoucna Petr Nitsche z BPA sport marketing. 

Jak se stát O Kapku lepší firmou?

  • Kontaktujte nás na e-mailové adrese info@kapkanadeje.cz
  • Společně připravíme ten nejvhodnější model spolupráce.
  • Navrhneme logo s označením spolupráce tak, aby Vaši obchodní partneři a zákazníci věděli, že pomáháte Nadačnímu fondu Kapka naděje.
  • Uzavřeme smlouvu o spolupráci, abychom vyhověli všem zákonným požadavkům.
  • Hotovo, můžeme začít společně pomáhat.

Buďte s námi ve spojení

Nechte si posílat novinky o tom, kde pomáháme.