Sada skleniček od Evy Jiřičné

Dostupnost: Dle varianty

„Jedním ze základních zákonů lidskosti je pomoci, kde můžeme. KAPKA NADĚJE pomáhá mnohým, a měla bych velkou radost, kdyby moje malá pomoc dokázala naději obrátit v realitu. Každý jakkoliv malý příspěvek je potřebnou součástí uskutečněného snu.“ Řekla renomovaná česká architektka pro Kapku Naděje.

U tohoto produktu je možný pouze osobní odběr. 

Zvolte variantu*
Sada skleniček od Evy Jiřičné

 

Tato mimořádná designová skleněná sada vznikla v roce 2020 spojením tří významných českých subjektů. Byli jimi významná česká architektka Eva Jiřičná, výrobce českého skla Crystalex a v neposlední řadě Nadační fond Kapka naděje. 

 

“Cesta k uskutečnění velkého snu začíná malou nadějí.“

Přední česká architektka Eva Jiřičná patří mezi nejvýznamnější české osobnosti, které se díky svému talentu a odhodlání dokázaly prosadit ve světě. Již padesát let tvoří v Londýně a se svým studiem AI DESIGN více než dvacet let i u nás.

Sklo fascinovalo Evu Jiřičnou od dětství. Sama vzpomíná, jak ráda si hrávala s malými sklíčky. Různě je natáčela ke světlu a s úžasem sledovala, jak proměnlivě se v nich odráží. Byla to láska na první pohled, která ji evidentně nikdy nezradila a neopustila. Inspirována hrou světla a skla dospěla k myšlence svého prvního originálního skleněného schodiště a posléze i k odvážným projektům budov, v nichž sklo, jako konstrukční element, používá tam, kde je potřeba přivést do interiéru přirozené světlo.

 

  

Dárky naděje

Ještě nemáte dost?

Podívejte se na další kousky v našem eshopu