Zrnková kapka naděje - Káva, která pomáhá

Dostupnost: skladem 5ks

Vychutnejte si 250g balení zrnkové kávy a podpořte dobrou věc. Nákupem alespoň jednoho kusu automaticky přispějete na činnost Nadačního fondu Kapka naděje.

399 Kč
ks
Zrnková kapka naděje - Káva, která pomáhá

Tento kávový projekt pro Kapku naděje přines Theodor Gebre Selassie. Co nám o sobě prozradil:


„Ano, nejsem typický Čech, i když se za něj hrdě považuji. Narodil jsem se v Třebíči, vyrůstal ve Velkém Meziříčí, ale můj otec pochází z Etiopie. Odtud mám tedy své africké kořeny. Když jsem v 8 letech začínal s fotbalem, nenapadlo by mě, že se jednou stanu prvním hráčem tmavé pleti, který kdy nastoupil za Českou fotbalovou reprezentaci. Přes Jihlavu, Slavii a Liberec jsem se v roce 2012 dostal ke svému prvnímu a jedinému zahraničnímu angažmá ve Werderu Brémy. V Německu jsem strávil podstatnou část svého dospělého života. Díky fotbalu jsem měl možnost zažít věci, o kterých se mi nikdy ani nesnilo, potkat spoustu inspirujících lidí a být součástí několika zajímavých projektů. Po 9 letech v zahraničí ale nastal čas vrátit se domů. Vracím se jako otec dvou dětí, starší, zkušenější a s větším životním rozhledem. Uvědomil jsem si, jak je důležité se nejen zajímat o dění kolem sebe, ale hlavně se do něj aktivně zapojovat. Proto vznikl spolek Play a part, který chce svou činností podpořit charitativní projekty a neziskové organizace. Budu rád, pokud se ke mně přidáte a společně se nám podaří přispět tam, kde to lidé opravdu potřebují.“


Káva je druhou nejprodávanější komoditou na světě. I když se většina nynější produkce vyrábí v Brazílii, Kolumbii nebo Vietnamu, svým původem pochází, stejně jako můj otec, z Etiopie. Kromě své charakteristické aromatické vůně, má i několik způsobů přípravy. Já sám ji nejradši piju jako espresso, minimálně 1x denně. Kávu si rád dopřeju po tréninku, po obědě nebo při schůzce. Dnešním dnem mi dává konzumace kávy ještě další rozměr. Každé jedno balení z celkem limitované edice 200 kusů totiž každý měsíc pomůže vybrat finanční prostředky. Ačkoliv je stanovená minimální pořizovací cena, vy sami rozhodujete o konečné ceně a tím pádem i celkové vybrané částce. 

Dárky naděje

Ještě nemáte dost?

Podívejte se na další kousky v našem eshopu