Pohodlí pro malé pacienty

Na dětské oddělení českobudějovické nemocnice doputovala díky spolupráci s Kapkou naděje čtyři nová lůžka, která posílí zdejší vybavení, aby měly děti veškeré potřebné pohodlí. Předání za účasti zástupců nadačního fondu se uskutečnilo ve středu 31. července 2019.

Postýlky od nadačního fondu Kapka naděje nejsou prvním darem, který nemocnice v Českých Budějovicích od nadačního fondu získala. Nemocnice spolupracuje s Kapkou naděje již od roku 2010.

„Například v roce 2016 jsme od Kapky naděje dostali tři monitory vitálních funkcí včetně příslušenství v hodnotě 350 tisíc korun. Významný byl mimo jiné i dar videogastroskopu v celkové hodnotě 300 tisíc korun v roce 2012. Spolupráce si velmi vážíme a děkujeme,“ zmínil důležité milníky spolupráce předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Ani tentokrát nevynechala Kapka naděje příležitost navštívit a potěšit děti, které se na oddělení léčí. Ředitel Kapky Jan Fischer a prezidentka nadačního fondu Vendula Pizingerová přivezli pro každého něco. Radost z dárků byla ohromná!

„Jsem rád, že jsme se mohli setkat při slavnostní příležitosti, kterou je předání nových nemocničních lůžek pro dětské oddělení. Od posledního setkání uplynuly už tři roky. Věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále."

Ředitel NF Kapka naděje Jan Fischer

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.