Více pohodlí pro miminka v Mladé Boleslavi

Nadace Kapka Naděje předala Klaudiánově nemocnici v úterý 24. září přístroje pro dětské oddělení za téměř 300 tisíc korun. Mladoboleslavskou nemocnici navštívila osobně prezidentka nadace Vendula Pizingerová, která dar předala primářce dětského oddělení Jaroslavě Chrtkové.

„Nadační fond Kapka naděje navázal spolupráci s Oblastní nemocnicí Mladá Boleslav v roce 2015. Jsem ráda, že jsme dnes mohli přijet se zástupci společnosti JABLOTRON a při této příležitosti společně předat přístroje a vybavení pro dětské oddělení v celkové hodnotě 284 346 korun. Celkem již Kapka naděje pořídila do mladoboleslavské oblastní nemocnice přístroje a vybavení za bezmála 700 tisíc korun“ řekla Vendula Pizingerová během slavnostního předání daru. Těší nás že díky projektu O Kapku lepší Vánoce, který jsme realizovali společně s našimi montážními partnery, můžeme pomáhat konkrétním projektům a přesně tam, kde je to skutečně potřeba doplňuje vedoucí obchodní sítě Richard Staníček z firmy Jablotron.

Klaudiánova nemocnice pořídila za částku 284 346 korun pro novorozenecké oddělení ohřívač mléka, který lze využít jak pro ohřev, tak pro rozmrazování mléka – navíc zajistí potřebné hygienické podmínky ohřevu, flexibilní dobu přípravy krmení, šetrný ohřev zachovává živiny a je snadno ovladatelný i pro rodiče. Dále byla pořízena vyhřívaná podložka jako doplňkový zdroj tepla pro řešení hypotermických stavu novorozenců. Pro dětské oddělení byl z této finanční částky od Kapky Naděje zakoupen přístroj k orientačnímu vyšetření CRP (jednoduchý a šetrný test krve napomáhá lékaři v rozhodnutí, zda se jedná o bakteriální či virovou infekci) a tři mechanická nemocniční lůžka včetně matrace a hrazdy. „Spolupráce s Kapkou Naděje si velmi vážíme – je to pro nás dlouholetý partner, který vždy reaguje na naše aktuální potřeby. Velmi děkujeme za všechny naše malé pacienty,“ řekla primářka dětského oddělení Jaroslava Chrtková.

„Spolupráce s Kapkou Naděje si velmi vážíme – je to pro nás dlouholetý partner, který vždy reaguje na naše aktuální potřeby. Velmi děkujeme za všechny naše malé pacienty,“ řekla primářka dětského oddělení Jaroslava Chrtková.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.