Novinka pro malé pacienty

Ultrazvukový přístroj je určen pro dětské oddělení strakonické nemocnice, které plánuje rozsáhlou obnovu zařízení.  „To, že jsme přístroj získali v tom nejlepším vybavení se třemi vyšetřovacími sondami včetně kardiologické, je nemalou zásluhou soukromých dárců a nadace Kapka naděje, která jednu ze sond zakoupila,“ upřesnil ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Ultrazvuk Arietta V60 od firmy Hitachi patří k nejmodernějším sonografickým přístrojům současnosti. Jeho cena včetně vybavení a sond činí něco přes 1,4 milionu korun. Dobrá věc se podařila díky Kapce naděje, která věnovala téměř 300 000 korun a také díky sponzorům a drobným dárcům ze Strakonicka, Vimperska, Prachaticka, Horažďovicka, ale i z Anglie, Německa a Švýcarska. To zmínil primář dětského oddělení Martin Gragora, který všem sponzorům v rámci předání přísroje poděkoval. Částka získaná od sponzorů a dárců je 950 000 korun.

Ultrazvukový přístroj je určen pro dětské oddělení nemocnice, které plánuje rozsáhlou obnovu zařízení.  „To, že jsme přístroj získali v tom nejlepším vybavení se třemi vyšetřovacími sondami včetně kardiologické, je nemalou zásluhou soukromých dárců a nadace Kapka naděje, která jednu ze sond zakoupila,“ upřesnil ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

"Za 19 let svého působení přerozdělil Nadační fond Kapka naděje do nemocnic po celé České republice více než 220 milionů Kč“ říká ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.