Vyšetření dětí bude rychlejší a snazší

Nadační fond Kapka naděje se již tradičně rozhodl přinést radost a teplo do dětských srdcí v nemocnici v Českých Budějovicích. Na dětské oddělení jsme díky generálnímu partnerovi Shell Czech Republic a.s. pořídili přístroje v hodnotě téměř 880 tisíc korun, které budou sloužit ke sledování zdravotního stavu pacientů.

 

Pořízen byl například diagnostický přístroj pro ordinaci nutričního terapeuta, který pomůže sledovat děti s nadváhou, podvýživou nebo diabetem a také hematoonkologické pacient, u kterých je podvýživa bohužel dlouhodobě detekovaná.

Přínosem pro nemocnici bude také nový Gildescope s titanovou lžící, který zlepší přehlednost při ošetřování dýchacích cest nebo nová Lineární sonda, která doplňuje stávající ultrazvukový přístroj. Díky této sondě mohou vykonávat vyšetření těžko přístupných partií těla u nejmenších dětí.

V neposlední řadě dar doplnily nové monitory, které mají nové místo na dospávacím pokoji dětského oddělení, na kterém jsou umístěny děti po operačních zákrocích. Celková hodnota daru byla téměř 880 tisíc korun.

Dar financovala společnost Shell Czech Republic a.s., která je již od roku 2004 generálním partnerem Nadačního fondu Kapka naděje. Za ta léta se nám společně podařily ohromné věci a v roce 2022 jsme společně rozjely regionální podporu, takže se nové přístroje díky tomuto partnerství dostanou do nemocnic ve všech krajích České republiky.

 

 

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.