Dětská srdce budou díky Kapce vyšetřena přesněji a rychleji

Dětští pacienti se srdečními obtížemi nejsou v dnešní době žádnou výjimkou. Posun v rychlosti a kvalitě vyšetření je nesmírně důležitý. Nadační fond proto daroval pediatrickému oddělení Nemocnice Jablonec nad Nisou EKG přístroj s tlakovým holtrem v hodnotě přes 170 tisíc korun. Výrazně tak zkvalitní diagnostiku a péči o nemocné děti.

Dar předala osobně ředitelka nadačního fondu Dita Loudilová spolu s panem Vilémem Wedlichem, zástupcem firmy Jablotron, která výraznou část přístroje zainvestovala svým darem. Po slavnostním předání si ve společnosti primáře Petra Roty prohlédli celé pediatrické oddělení včetně ambulance a části pro novorozence.

Nové 12-ti kanálové EKG včetně příslušenství od firmy BTL zdravotnická technika, a.s. podpoří oddělení dětské kardiologie. Jeho velkým přínosem je zejména rychlost, přesnost diagnostických informací ale také úspora nákladů.

Kapka naděje podporuje jabloneckou nemocnici již od roku 2007, od té doby přispěl nadační fond na potřebné vybavení již více než 945 tisíc Kč. Mezi dary bylo například několik stolků k lůžkům, infuzní pumpa, či transportní lehátko. 

Nejnovějším přírůstkem na oddělení pediatrie je EKG přístroj s tlakovým holtrem v hodnotě 178 487,- Kč, na který přispěla i firma Jablotron, devadesátidvěma tisíci.

Do Jablonce zástupce Kapky naděje dovezlo bezpečně auto od Auto-in a hospitalizovaným dětem byly věnovány háčkované hračky od paní Olgy Oberreiterové. (www.hackovanazviratka.estranky.cz)

"Jsme velice rádi, že jsme po více jak dvouleté covidové pauze mohli, společně s Jablotronem, osobně jabloneckou nemocnici navštívit.  
Za poslední tři roky byly do nemocnice předány nadační příspěvky v hodnotě 304 101 Kč. Částečně byly tyto dary financovány také ze sbírkových kasiček umístěných v lékárně, což je pro nás také velmi milá součást spolupráce s nemocnicí. Za tyto krásné chvíle a skvělou práci děkujeme vedení kliniky, za dlouholetou podporu firmě Jablotron a všem individuálním dárcům." Doplňuje ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Dita Loudilová.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.