Dar byl zainvestován společností Shell Czech Republic a.s.

Nadační fond Kapka Naděje věnoval Novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně přístrojové vybavení v hodnotě 483 tisíc korun. Oddělení novorozenecké JIP osobně navštívila Vendula Pizingerová, zakladatelka a prezidentka nadačního fondu. 

 

„S novorozeneckým, ale také s dětským oddělením zlínské nemocnice máme dlouhodobou spolupráci a je naší radostí podporovat úsilí zdravotníků při záchraně předčasně narozených dětí. Lékaři i sestry z těchto oddělení pro děti a jejich rodiče dělají maximum, jejich laskavá a profesionální péče nemá hranice. Sama mám malé dítě, a snad proto je téma předčasných porodů pro mě osobní a citlivé,“ svěřila se Vendula Pizingerová. 

„Kapka Naděje a paní Vendula Pizingerová jsou naši stálí podporovatelé. Mnohaletá přízeň je pro nás velmi vzácná i potřebná. Dar speciálního přístrojového vybavení je obrovsky přínosný,“ uvedl Jozef Macko, náměstek pro léčebnou péči KNTB a primář novorozeneckého oddělení. Nadační fond věnoval v letošním roce Novorozeneckému oddělení KNTB dva resuscitátory, přístroj na screening sluchových vad u novorozenců a přístroj na měření pulzní oxymetrie. „Jsme hrdým partnerem Nadačního fondu Kapky Naděje a těší nás, že naše finanční prostředky pomáhají na správném místě,“ uvedla Jana Voštinárová, zástupkyně společnosti Shell Czech Republic, která byla součástí vzácné návštěvy.  

Dar byl pořízen díky generálnímu partnerovi Nadačního fondu Kapka naděje - společností Shell Czech Republic a.s., který podporuje Kapku již od roku 2004. V roce 2022 zafinancoval dary do všech krajů ČR.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.