Zakoupené přístroje pomohou při těžkých obtížích

Dětská klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové obdržela od Nadačního fondu Kapka naděje nové přístroje se specifickou funkcí. Kašlací asistent a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií pomohou závažně nemocným dětským pacientům. Nadační fond Kapka naděje v minulých letech zakoupil do FN HK přístroje a vybavení za více než čtyři miliony korun.

„Do Fakultní nemocnice Hradec Králové přispíváme pravidelně již desátým rokem. Dnes zde předáváme hned dva přístroje, a to Asistenta kašle za téměř 130 000 korun a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií v hodnotě přesahující 110 000 korun,“ uvedla při předání přístrojů 11. března 2019 prezidentka a zakladatelka fondu Vendula Pizingerová.

Kašlací asistent usnadňuje pacientům se sníženou svalovou silou efektivní odkašlání a odstranění sekretů z dýchacích cest. Pumpa pro pacientem řízenou analgézii pomůže v léčbě bolesti po náročných výkonech.

Získané přístroje významně zlepší péči o naše dětské pacienty. Jejich použitím lze u nemocných dětí předcházet celé řadě komplikací a zkrátit tím i jejich hospitalizaci."

Přednostka Dětské kliniky FN HK doc. MUDr. Sylva Skálová Ph.D.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.