Systém pro stabilizaci novorozenců

Dětské oddělení Nemocnice Boskovice získalo díky Kapce naděje nový resuscitační přístroj, který se používá pro stabilizaci novorozenců. Přístroj bude na porodním sále sloužit v případě potřeby čerstvě narozeným dětem.

Do Boskovic přijeli přístroj osobně předat prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová a ředitel nadačního fondu Jan Fischer. Resuscitační přístroj patří k důležitým pomůckám zdravotnického personálu na porodním sále, kde pomáhá co nejšetrněji při prvotní péči o právě narozené miminko, pokud je to zapotřebí. Na boskovickém porodním sále přijde ročně na svět kolem 900 miminek. Zhruba 10 % z nich potřebuje neodkladnou asistenci právě prostřednictvím speciálního resuscitačního přístroje.

Nové zařízení symbolicky převzal jednatel Nemocnice Boskovice RNDr. Dan Štěpánský společně s primářem dětského oddělení MUDr. Michalem Klimovičem, Ph.D.

Drobnými dárky potěšili oba zástupci Kapky naděje i děti hospitalizované na dětském oddělení. Tady udělaly radost hračky nebo třeba jemné líčení pro mladou slečnu. Držíme palce, ať jsou děti brzo doma, a boskovické nemocnici přejeme hodně zdaru a energie v péči o pacienty.

 „Těší mě, že se zde v Boskovicích po šesti letech opět potkáváme a že jsme mohli pro Dětské oddělení Nemocnice Boskovice pořídit a přivézt nový resuscitační přístroj, který ulehčí zdravotníkům náročnou práci a pomůže dětem v prvních okamžicích jejich života.“

Prezidentka NK Kapka naděje Vendula Pizingerová

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.