Kapka naděje věnovala Na Bulovku nové vybavení

Nadační fond Kapka naděje věnoval Nemocnici Na Bulovce vybavení a přístroje za více než milion korun. Prezidentka a zakladatelka fondu Vendula Pizingerová dary předala 11. 8. 2020 vedení Pediatrického oddělení a Dětské chirurgie a traumatologie.

Nadační fond Kapka naděje pomáhá dětským pacientů již 20 let. “Naším cílem je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispívat ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. V současné době pomáháme ve více než 45 nemocnicích po celé České republice a Bulovka je jednou z nich,“ vysvětlila poslání fondu Vendula Pizingerová.

Primář Pediatrického oddělení MUDr. Ivan Peychl se tak se svým týmem může těšit z darů, které umožní kvalitnější i komfortnější léčbu malých pacientů. Oddělení má nyní díky fondu nová mechanická lůžka, dětskou polohovací postýlku s příslušenstvím, jídelní stolky, vozíky, ale i infuzní pumpu Argus 717V či kojeneckou váhu SECA 834. Dále také kameru Pentax Medical, včetně příslušenství a Notebook ASUS pro zvýšení kvality bronchoskopického vyšetření. „Díky Kapce naděje můžeme používat také další přístroje - impulsní oscilometr, který umožňuje vyšetření plicních funkcí u malých dětí, novou odsávačku mateřského mléka nám pomáhá v podpoře kojení a konečně resuscitační model dítěte, který umožňuje kvalitnější pravidelné školení lékařů a sester v resuscitačních technikách,“  popsal přínos darů primář Peychl.

Zhruba před rokem předal Nadační fond Kapka naděje Oddělení dětské chirurgie a traumatologie biostimulační laser Polaris 2 k využití při léčbě posttraumatických a protizánětlivých stavů. Letos fond na oddělení vedené primářem MUDr. Karlem Harvánkem věnoval lůžka Eleganza a dětská lůžka TOM, dále integrovaný infuzní stojan, noční stolky Eleganza classic, dětské postýlky BUDDY L-T 160 a vyšetřovací lehátko ELEVA E.

Přístroje a vybavení pořídila Kapka naděje díky projektu O Kapku lepší pečení s Herou.

Kapka naděje nezapomněla při návštěvě Nemocnice Na Bulovce ani na děti. Přivezla jim spousty dárků, za které děkuje partnerům: Království hraček Bambule a Sparkys a také společnosti Salt & Pepper Agency, s.r.o. která Kapce věnovala knihy Krotitelka pražských strašidel.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.