Nové přístroje do Oblastní nemocnice Kladno

Nadační fond Kapka naděje předala dětskému oddělení kladenské nemocnice nové přístroje, vybavení a pomůcky, které pomohou zvýšit komfort malých dětí během pobytu v nemocnici.

Hmotný dar v hodnotě 235 tisíc korun přišli ve středu 1. července přímo do zdravotnického zařízení osobně předat zakladatelka a prezidentka nadace Vendula Pizingerová, ředitel Kapky naděje Jan Fischer a Petr Milata mladší, jednatel firmy Beznoska, která nadačnímu fondu poskytuje dlouhodobou podporu.

„Spolupráce s Kapkou naděje si velmi vážíme a jsem rádi, že se nám díky jejich pravidelným darům daří stále zlepšovat péči o naše nejmenší pacienty. Věříme, že naše spolupráce bude pokračovat stejně úspěšně i v dalších letech,“ řekl Jaromír Bureš, předseda představenstva kladenské nemocnice.

Na dětské oddělení bylo díky podpoře nadačního fondu možné zakoupit například přístroj k vyšetření očí u dětí po porodu, odsávačku mateřského mléka, sondu k ultrazvuku, přístroj monitorující krevní tlak, odsávačku hlenů nebo vyhřívané podložky. Součástí daru bylo také vybavení do dětských postýlek či plastová lehátka do vaniček.

Konkrétně 1 ks Dicopm modul k UZ, 1 ks Medela  Symphony PLUS a 2 ks Symphony Set, 1 ks oftalmoskopu BX - 13a, 1 ks SEIVA ABPM Tono Track vč. příslušenství, 2 ks lehátek do vaničky, 2 ks povlečení, 2 ks polštáře podkyvy a 1 ks vlnky pod nohy, 4 ks froté prostěradel, 4 ks REP 15 klín, 4 ks tlumičů Q-VACy a tlakové hadice, 2 ks Vyhřívané podložky vč. příslušenství v celkové výši: 234 620,- Kč.

Během návštěvy si zástupci Kapky naděje již tradičně udělali čas také na malé hospitalizované pacienty a potěšili je na pokojích předáním hraček, knížek a dalšími dárky.