Životně důležité přístroje pro předčasně narozené děti

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně spolupracuje s Nadačním fondem Kapka naděje řadu let. Za tu dobu věnoval nemocnici již desítky milionů korun na nejrůznější vybavení. 

„Spolupráce s Kapkou naděje si velmi vážíme právě proto, že je dlouhodobá a pravidelná. Chtěl bych jim poděkovat za jejich práci a přízeň zlínské nemocnici, která se odráží nejen ve výši příspěvků, ale také v zájmu o to, co by pro nás mohli udělat,“ doplnil Ing. Martin Déva, člen představenstva Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Letos Kapka nadělovala rovnoměrně Dětskému i Novorozeneckému oddělení KNTB. Prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová a ředitelka fondu Dita Loudilová osobně navštívily obě oddělení i malé pacienty, kterým věnovaly různé dárky. Kromě výše uvedeného se jednalo především o dvě relaxační křesla, inhalátor, oxymetr nebo přístroj na screeningové vyšetření sluchu novorozenců. 

„Do zlínské nemocnice jezdíme pravidelně, často spojíme návštěvu se Zlínským filmovým festivalem a snažíme se pomoci tam, kde to oddělení nejvíce potřebují. Letos to například byla dvě EKG na dětské oddělení nebo dva resuscitátory na novorozeneckou JIP,“ uvedla Vendula Pizingerová.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.