Aby děti byly co nejméně traumatizované!

Dětské oddělení příbramské nemocnice získalo od Kapky naděje 2 přístroje za 364 tisíc korun, které přijeli do Oblastní nemocnice v Příbrami předat Vendula Pizingerová a ředitel nadačního fondu Jan Fischer. 

Příbramští dětští lékaři získali dva přístroje Vein Viewr 4.0 Vision 2, jejichž hodnota je cca 346 tisíc korun. Oba přístroje neinvazivním způsobem dokážou lokalizovat podkožní cévy i těch nejmenších pacientů až do hloubky 10 mm. Díky tomu má personál naprosto přesné informace o umístění, velikosti a stavu žilek a jednoduše pak zvolí tu nejvhodnější pro daný zákrok – odběr krve, aplikaci léku, apod. Ve svém důsledku přístroje výrazně zkracují a zpřesňují potřebné zákroky a zcela minimalizují dobu traumatizace dětí.

Přístroje, z nichž jeden je umístěn na novorozeneckém oddělení a druhý na lůžkové jednotce dětské JIP jsou využívány především při zavádění intravenózních vstupů u novorozenců, kojenců a batolat, při zkolabovaným krevních řečišťích u těchto dětí. Díky zobrazení cév je přístroj využíván i u obézních nebo patózních dětí, u kterých neprosvítají žilky na kůži pro množství podkožního tuku. Primář příbramského dětského oddělení MUDr. Pavel Marček si pochvaluje i výrazné snížení stresových reakcí dětí a snadnější navození komunikace a spolupráce mezi lékaři a malými pacienty.

Kapka naděje nepodpořila příbramské pediatry poprvé, fond s nemocnicí spolupracuje již mnoho let. Jak říká ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada, pomoci každého si v nemocnici vážíme a Kapka naděje je naším dlouholetým podporovatelem. Každé ulehčení při léčbě a pobytu dětí v nemocnici je pro nás velký přínos, za který jsme velmi vděční.  Děkujeme.

 

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.