Bilirubinometr pro děti s novorozeneckou žloutenkou a vapostherm systém pro děti s dýchacími potížemi

Nadační fond Kapka naděje a společnost Shell Czech Republic a.s. podpořily dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice. Díky finančnímu daru 519 607 korun byly pořízeny dva nové přístroje, které výrazně pomohou v léčbě dětí. Zakoupen byl bilirubinometr pro děti s novorozeneckou žloutenkou a vapostherm systém pro děti s dýchacími potížemi. 

Bilirubinometr Minolta je přístroj pro neinvazivní měření žloutenky u novorozence. Přístroj je tedy pouze lehce a bezbolestně přiložen ke kůži miminka. Jedná se o velice šetrnou metodu, která znamená méně stresu pro dítě i jeho rodiče. 

„Vapotherm systém Hi VNI Precision Flow je přístroj pro léčbu dětských pacientů se středními formami respiračních onemocnění. Umožňuje podávat ohřátou, vysokoprůtlakovou a perfektně zvlhčenou dýchací směs pomocí nasální kanyly, a tak pomáhá zlepšit dýchání dítěte,“ vysvětlila primářka dětského oddělení Jaroslava Chrtková. Obrovským pozitivem je, že děti, které dříve potřebovaly takovou léčbu, musely být přeloženy do vyššího pracoviště (například Motol). Nyní jim mladoboleslavské dětské oddělení umí pomoci samo. 

Jana Voštinárová, zástupkyně společnosti Shell Czech Republic a.s., zdůraznila: "Jsme hrdí na naše klienty, kteří svou aktivní účastí v našem věrnostním programu nejen získávají výhody pro sebe, ale také se stávají nenahraditelnými přispěvateli k dobročinné pomoci. Díky jejich štědrosti jsme schopni vám dnes předat tyto zdravotnické přístroje, a tím poskytnout pomoc tam, kde je třeba."

K této příležitosti sdělila ředitelka Kapky naděje, paní Dita Loudilová, své pocity: "Naše vztahy s nemocnicí v Mladé Boleslavi jsou dlouhodobé a jsme nadšeni, že můžeme být součástí této vzájemně obohacující spolupráce. Věříme, že tyto nové přístroje budou dobře sloužit v poskytování péče a pomohou zlepšit zdraví a pohodu všem dětským pacientům, kteří tuto nemocnici navštíví."

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.