Slunce, voda a spousta zážitků pro všechny

Léto je pro děti dobou, kdy se jezdí na tábory, chodí se na koupaliště nebo se rovnou letí k moři. Malí pacienti s náročnou léčbou ale takové prázdniny obvykle nezažijí. Kapka naděje proto ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole a partnery již řadu let pořádá speciální ozdravné pobyty, kde si děti můžou užít všechno, co k létu patří, a přitom mají veškerou zdravotní péči. Letos jsme vyrazili nejen po Čechách, ale už podruhé jsme se vydali za sluníčkem až do Řecka.

 

Řecký poloostrov Peloponés se už podruhé stal cílem ozdravného pobytu pro děti, které se zotavují z léčby nebo mají závažné onemocnění a musejí mu podřídit denní režim. Tentokrát letělo doslova plné letadlo nadšených malých turistů z Česka i Slovenska, kde pomáhá sesterská organizace Kvapka nádeje. Společnost Hydroutour pro početný zájezd vypravila celý letecký speciál. Děti v doprovodu rodin se ubytovaly v hotelu Kalogria Beach v severozápadní části Peloponésu, v chráněné přírodní oblasti u piniového lesa Strofilia a v těsné blízkosti vyhřáté písečné pláže. Připravený byl bohatý animační program, pro maminky relaxace a trocha odpočinku, to vše na dosah průzračně čistého a teplého moře. Děti po onkologické léčbě se tak mohly zapojit do běžných prázdninových aktivit, které měly po dobu léčby či rekonvalescence zakázány. Pro některé výletníky to byl první pobyt u moře vůbec. Týden utekl jako voda a všichni si z Řecka odváželi krásné zážitky a jedinečné vzpomínky.

❤️

Druhý v řadě ozdravných pobytů byl červnový Caravan Camp Valek, kam se každoročně těší děti z pediatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole. Doprovází je tým sester a lékařů, který bedlivě dohlíží na jejich zdravotní stav. Děti tak mohou v tomto týdnu odhodit roušky a naplno se věnovat prázdninovým aktivitám. Jedná se o pacienty po transplantaci nebo s onemocněními, která je vyřazují z běžného režimu a z kolektivu. Na ozdravný pobyt se tedy přiváží dialyzační přístroje a vše, co děti po zdravotní stránce potřebují. Připravit rekondiční pobyt není nic snadného a my jsme moc rádi, že i zde Kapka naděje může pomoci. Partnerem letošního ročníku byla společnost Jablotron. Společně jsme pro děti nachystali O Kapku lepší den: kemp se změnil v Bradavice a zabydlela ho spousta malých čarodějů. Nechyběla ani sova Hedvika, kterou přivezl společně s dalšími ptačími dravci Michal Procházka ze sokolnické společnosti TEIR. A aby kouzlení a smíchu nebylo málo, o to se postaral mistr všech kouzelníků Jirka Hadaš. Všem moc děkujeme za lekci čarodejnického léčení a dětem přejeme hlavně hodně zdraví. Poděkování patří také celému personálu dětské kliniky za skvělou organizaci a osobní nasazení během celého pobytu.

❤️

Další v kalendáři byl prázdninový pobyt pro děti z Kliniky dětské hematologie a onkologie motolské nemocnice, který se už tradičně konal v penzionu Vráž u Berouna. I tento rok byla hlavním partnerem pobytu společnost tesa tape. V rámci O Kapku lepšího dne se děti vydaly na výlet na zámek Loučeň. Prohlídka zámku byla doslova pohádková, děti si užily atmosféru v krásných kostýmech princů a princezen. Zámeckou zahradou se záhy linula vůně sladkých palačinek, které pro děti připravil Kuba ze Smart Cuisine CZ, a ruku k dílu přiložil i  celý tým Kapky. Palačinky doplnily božsky lahodné Marmelády s příběhem, kterými nás na tento výlet vybavila Hanka s Markem. V překrásném parku plném labyrintů pro děti připravila společnost tesa tape soutěže a kvízy o krásné ceny. Den plný sluníčka se vydařil a celý ozdravný pobyt byl opět pro všechny zúčastněné velkým zážitkem.

"Tenhle tábor je vždy můj největší zážitek v roce, a tak vám musím hrozně moc poděkovat, že díky vám můžeme aspoň na chvíli zapomenout na ty špatné věci, které nás čekají v nemocnici."
Lenka, 16 let

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.