Nové přístroje pro dětské oddělení

Dětská klinika ústecké Masarykovy nemocnice má od Kapky naděje nové přístroje. Vybavení v hodnotě 133 561 Kč využijí zdravotníci Dětské kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

 V roce 2018 vybavení zakoupil Nadační fond Kapka naděje a ve středu 24. dubna 2019 je zdravotníci slavnostně převzali z rukou zástupců nadačního fondu, kteří zároveň přivezli dětem právě hospitalizovaným na klinice dárky. Do Ústí nad Labem přijeli Vendula Pizingerová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, jeho ředitel Jan Fischer a Stanislav Polívka, marketingový manažer společnosti HET, jež se na daru významně podílela. Za Krajskou zdravotní dar převzal MUDr. Jaroslav Škvor, CSc., přednosta Dětské kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

„Od Nadačního fondu Kapka naděje, který je naším pravidelným donátorem, jsme získali další nové přístroje a vybavení potřebná pro malé pacienty a zdravotníky. Štědrost dárců, jako je Kapka naděje, nám v péči významně pomáhá. Moc děkujeme,“ uvedl MUDr. Jaroslav Škvor.

Nové přístroje a vybavení předala zdravotníkům Vendula Pizingerová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje. „Spolupráce Kapky naděje s nemocnicí Krajské zdravotní, a. s., v Ústí nad Labem slaví letos kulaté desáté výročí. Jsem hrdá na to, že Nadační fond Kapka naděje za tuto dobu nakoupil přístroje a vybavení pro nemocnici za více než 3 385 000 Kč. Dnes slavnostně předáváme monitor vitálních funkcí, dva dětské kočárky, sestavu nábytku a manipulační vozík. Doufáme, že toto vybavení zjednoduší práci lékařů a sester na oddělení a usnadní léčbu nemocným dětem,“ uvedla prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

„Počty mecenášů rok od roku klesají. Kapka naděje nám ale zůstává věrná a my zůstáváme věrni jí. Za dlouholetou spolupráci a za všechno, co nadační fond do ústecké Masarykovy nemocnice poskytl, upřímně děkuji.“

MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice
v Ústí nad Labem, o. z.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.