Nová sádrovna je navržena a sestavena dle přání personálu

Nadační fond Kapka naděje navštívil u příležitosti slavnostního předání nové sádrovny Fakultní nemocnici Bulovka. Sádrovna bude sloužit ambulanci Dětské chirurgie a traumatologie. V rámci tohoto setkání byl na dětské traumatologické oddělení také oficiálně věnován nový nábytek.

Prostory dětské sádrovny už dosloužily a pro ošetřování těch nejmenších pacientů již nebyly zcela vhodné. Staré, nevyhovující a díky požadavkům této doby i nepraktické provedení si žádalo obnovu. Kapka naděje tedy investovala 100.000 Kč, aby zraněným dětem alespoň částečně zpříjemnila dobu ošetření.

Nová sádrovna je navržena a sestavena dle přání personálu, tak aby splňovala veškeré požadavky na praktičnost a hygienu. Manipulace při sádrování malých pacientů je tak značně ulehčena.

Dovoluji si za ambulanci Dětské chirurgie a traumatologie velice poděkovat za vše co pro naše malé pacienty děláte a  jak jim zpříjemňujete pobyt na naší chirurgii. Velice nám záleží na tom, aby k nám děti chodily bez stresu a slziček. Bohužel to vždycky nejde, díky zraněním, které si děti každodenně způsobují, ale určitě jim můžeme díky Vám a vaši darům občas vykouzlit úsměv na tváři.“ Doplnila Martina Pašková, st.sestra ambulance Dětské chirurgie a traumatologie.

U příležitosti předání nové sádrovny se díky daru partnera Raiffeisenbank na oddělení dětské traumatologie věnoval nový nábytek. Základem daru je robustní sedací souprava, kterou banka využívala v salonku na Letišti Václava Havla a tímto způsobem jí vdechla nový život.

Začali jsme přemýšlet, jak zužitkovat tento exkluzivní a na míru vyrobený kus nábytku tak, aby posloužil lidem a účelu, ke kterému byl vyroben. Jasnou volbou pak bylo zdravotnictví, které bylo v uplynulých měsících velmi zasaženo a pomoc si bezesporu zaslouží,” říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank. 

Ve spolupráci s Kapkou naděje a společností eTruhlárna bylo vytipováno více než důstojné místo v prostorách čekárny oddělení dětské traumatologie Fakultní nemocnice Bulovka. Banka vyšla vstříc i dalším potřebám oddělení, a tak sedací soupravu doplnily i stoly a skříně, které traumatologie potřebovala. 

„Jsem potěšena, že jsme byli Raiffeisenbank osloveni, podařilo se najít vhodný prostor a zpříjemnit mnohdy zdlouhavé čekání dětí a jejich rodičů na vyšetření,” doplňuje Vendula Pizingerová, prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.