Hřiště pro pohodu dětí FN Plzeň

Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje slavnostně předali Fakultní nemocnici Plzeň nové dětské hřiště, které bude sloužit pro zpestření pobytu v nemocnici malým pacientům. Hřiště za téměř 359 tisíc korun, nechal vybudovat nadační fond i za významného přispění společnosti BEZNOSKA, jejíž obchodní ředitel Pavel Milata se slavnostního otevření hřiště také zúčastnil.

Slavnostní předání dětského hřiště se uskutečnilo na hematoonkologickém oddělení Dětské kliniky FN Plzeň. Obchodní partneři se společně se zástupci FN Plzeň setkali v herně Dětské kliniky, společně si prohlédli nové hřiště a navštívili dětské pacienty na hematoonkologickém oddělení.

Hřiště zhotovila firma Bonita Group Service s.r.o. Děti se mohou těšit na řetězovou houpačku, sedátko Baby, kolotoč na sezení s vnitřními sedáky, houpadlo na pružině ve tvaru koníka a auta a domeček MIDI. Všechny prvky splňuje certifikáty kvality a bezpečnosti používání pro nejmenší uživatele. Vybudování dětského hřiště v areálu FN Plzeň stálo 358 677,69 korun. Společnost BEZNOSKA, se kterou Kapka naděje spolupracuje od roku 2013, přispěla částkou 300 000 Kč.

„S FN Plzeň spolupracujeme od roku 2009, a jsem moc rád, že zde můžeme opět přispět svou “kapkou” pomoci a zpříjemnit tak dětem pobyt v nemocnici, protože právě dětské hřiště je místo, kde mohou alespoň na chvíli zapomenout na svou nemoc a trápení,“ říká Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Za všechny malé pacienty, kteří budou v příštích letech hřiště navštěvovat, poděkovala dárcům náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň Andrea Mašínová: „Velmi si vážíme dobrého srdce nadačního fondu Kapky naděje, který přináší našim malým onkologickým pacientům okamžiky radosti a naděje. Velké poděkování patří i všem partnerům NF Kapka Naděje, nové prvky na dětském hřišti rozzáří úsměvy našich dětských pacientů i jejich rodičů a všichni alespoň na malou chvilku zapomenou na pobyt na nemocničním lůžku.“

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.