Nové přístroje pro dětské oddělení

Osm společných let a darované přístroje za více než čtyři sta tisíc korun pro dětské oddělení. Taková je bilance spolupráce Karlovarské krajské nemocnice a Nadačního fondu Kapka naděje. I díky němu do Karlových Varů putovala další kolekce zdravotnické techniky. 

 

Nové dávkovače v Karlových Varech budou pomáhat dětem na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Jde o přístroje přímo určené pro akutní provozy, které umožňují přesné dávkování infuzí i léků, a jsou navíc vybaveny vlastním akumulátorem. Díky tomu jsou plně mobilní a použitelné například při transportu dětí v inkubátoru.

Nejde ale zdaleka o jedinou pomoc Nadačního fondu Kapka naděje karlovarské nemocnici. Ta v minulosti od Kapky naděje obdržela například i fototerapeutický modul, monitory životních funkcí, můstkovou či kojeneckou váhu a další přístroje. Ve všech případech byly určeny právě pro dětské oddělení Nemocnice v Karlových Varech. 

Pomoc Kapky naděje je navíc specifická i v tom, že do svých záměrů zapojuje také obyvatele Karlových Varů a okolí. Ti totiž mohou přispět do sbírkových kasiček nadačního fondu umístěných přímo v areálu karlovarské nemocnice v prostorách lékárny nebo obchodu v pavilonu A. Jejich výtěžek následně směřuje právě na nákup přístrojů pro zdejší dětské oddělení.

“V tom je největší síla Kapky naděje. Její sbírka totiž spojuje lidi, kteří se možná v životě nepotkají, ale přesto dokáží společně pomoci,”  řekla u příležitosti předání přístrojů Jitka Samáková, předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice. “Velké poděkování tak patří nejen zástupcům nadačního fondu, kteří pomáhají sbírku zastřešit a realizovat, ale také každému, kdo do ní přispěl. Díky nim se v kasičkách v karlovarské nemocnici podařilo shromáždit už téměř 60 tisíc korun. A sbírka bude pokračovat i v roce 2019,” dodala Samáková.

 Předání přístrojů v karlovarské nemocnici 1. dubna 2019 se osobně zúčastnila také zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová. Mimo jiné navštívila dětské oddělení, kde předala hospitalizovaným dětem drobné dárky pro zpříjemnění pobytu v nemocnici.

„S Karlovarskou krajskou nemocnicí spolupracujeme již od roku 2011 a jsem velice potěšen, že můžeme dnes nemocnici slavnostně předat 8 lineárních dávkovačů v hodnotě téměř 260 tisíc korun. Věřím, že tento dar přispěje ke kvalitnější péči o malé pacienty. Nadační fond Kapka naděje zakoupil do nemocnice od začátku spolupráce přístroje a vybavení  za více než 411 tisíc korun.“

Ředitel nadačního fondu Jan Fischer

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.