V Klatovech pomáháme už od roku 2015

Nové přístroje a vybavení přesahující hodnotu 500 tisíc korun zakoupil Nadační fond Kapka naděje díky generálnímu partnerovi Shell Czech Republic a.s., které byly věnovány na Dětském oddělení v Klatovské nemocnice.  

Setkání proběhlo dne 6.listopadu 2023 a zúčastnili se ho za NFKN jeho ředitelka Dita Loudilová a projektový manažer Michal Kolínek, zástupkyně společnosti Shell Czech Republic a.s. Jana Vostinářová, které přivítal ředitel nemocnice Jiří Zeithaml, primář Štěpán Kutílek a vrchní sestra Gabriela Kubíková. Předávali jsme dvě novorozenecké postýlky, dětský monitor tlaku krve, EKG pro kojence včetně příslušenství, holter EKG a čtyři zvlhčovače vzduchu známé jako nebulizátory. 

Lékařka dětského oddělení, Kamila Pečenková, podrobně představila jednotlivé přístroje a vysvětlila, jak budou v Klatovské nemocnici sloužit : "Nebulizátory zvlhčují vzduch přímo u postýlek pacientů, kteří mají potíže s dýcháním, tedy například dětem s laryngitidou. Jejich důležitou funkcí je možnost nastavit potřebnou teplotu, kyslík a případně přidat i léčebnou látku, kterou pak děti inhalují.“

Během slavnostního předání přístrojů uvedla ředitelka nadačního fondu, Dita Loudilová: "Jsme rádi, že jsme letos mohli přijet opět do Klatov. Díky partnerům, kteří nám pomáhají naše projekty financovat, absolvujeme podobných návštěv a předání přístrojů naštěstí hodně, což je vždy velice příjemná povinnost. Nicméně v Klatovské nemocnici ten příjemný pocit ještě umocňuje krásné prostředí celého dětského oddělení, počínaje pestrobarevným oblečením personálu, přes výzdobu chodeb a celého oddělení až po hernu, která je tu dětem k dispozici."

Generální partner Kapky naděje a provozovatel čerpacích stanic Shell Czech Republic a.s. umožnil  nákup tohoto vybavení. V rámci regionální podpory nemocnic po celé České republice uhradil v loňském roce přístroje a vybavení v hodnotě téměř 15 milionů korun.

Jana Voštinárová za Shell Czech Republic a.s. uvedla: "Pomohli a nadále k tomu pomáhají i přímo naši zákazníci, kteří využívají věrnostní program Shell ClubSmart, neboť za každý bod z věrnostního programu mohou poukázat na konto nadačního fondu 1 korunu. Loni takto poslali na pomoc nemocným dětem přes pět milionů korun. A dnes můžeme díky nim předat přístroje i zde v Klatovech.“

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.