Výtěžek z akce Den dětí a Den záchranářů, kterou pořádali hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Městec Králové
02.září 2025 - Nadační fond Kapka naděje slavnostně předal Novorozeneckému oddělení Nemocnice Nymburk nadační příspěvek ve výši 180 000 Kč. Prostředky byly získány z výtěžku společné akce Den dětí a Den záchranářů, kterou pořádali hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Městec Králové. Z příspěvku bylo pořízeno vybavení v podobě mobilní fototerapeutické jednotky BL70, vyhřívané podložky s regulátorem teploty, které zajišťuje termostabilitu novorozenců při léčbě novorozenecké žloutenky v průběhu fototerapie, dále EKG Monitor životních funkcí uMEC 120.
Modré LED světlo pro léčbu novorozenecké žloutenky s redukovaným UV zářením umožňuje terapii přímo v režimu rooming in bez nutnosti separace dítěte od matky. Významně zkvalitní péči o novorozence a jejich matky.
Zástupci pořádajícího SDH Městec Králové zdůraznili společenský rozměr akce: „Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Dne dětí a dne záchranářů. Společně s Kapkou naděje se nám podařilo uspořádat krásnou akci plnou radosti a zážitků. Velmi si vážíme spolupráce s Nadačním fondem Kapka naděje a budeme se těšit na další společné projekty, které pomohou dobré věci," dodal starosta sboru SDH Jan Fišer.
Poděkování vyjádřil vedoucí lékař novorozeneckého oddělení MUDr.Radomír Pavluv slovy: „Dlouhodobá spolupráce s Kapkou naděje je skutečně mimořádná. Jejich ochota nám pomoci je nevídaná a podpora v oblasti technického vybavení je pro naše oddělení zcela zásadní. Patří jim za to náš upřímný dík.“
Nadační fond Kapka naděje spolupracuje s Nemocnicí Nymburk již 12 let na systematickém vybavování Novorozeneckého oddělení. Jen v posledních dvou letech fond zajistil dodávky zdravotnické techniky v celkové hodnotě přes 586 000 Kč, včetně aktuálně předaných přístrojů za 180 000 Kč.