Díky novému přistroji se výrazně sníží přenos možných křížových infekcí

16.9. 2020

Finance z projektu společnosti Jablotron s názvem „ O Kapku lepší Vánoce“ podpořily nákup přístrojového vybavení pro Kliniku dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol. Na transplantační jednotku byla zakoupena a slavnostně předána myčka podložních mís s označením Panmatic Maxi.

Díky nové myčce, která disponuje antimikrobiálním víkem, bezdotykovým otevíracím systémem a velkou kapacitou, se výrazně sníží přenos možných křížových infekcí. PANAMATIC MAXI nabízí také vyšší výkon mycích cyklů a dezinfikuje až 3 podložní mísy a 2 velké mísy z hygienických křesel během 6 minut, což je pro velmi přísná hygienická pravidla na transplantační jednotce více než potřebné. Celková hodnota myčky je 248 tis Kč. „Nesmírně si vážíme podpory společnosti Jablotron a děkujeme za báječnou spolupráci.“ Dodal při předání ředitel fondu Jan Fischer.

Společnost Jablotron, přední český výrobce zabezpečovacích systémů, podporuje ve spolupráci se svými montážními partnery projekty Nadačního fondu Kapka naděje již od roku 2018. Kreativní tým Kapky naděje a Jablotronu přetvořil obvyklý koncept vánočních dárků, kterými firma obdarovává své obchodní partnery. Aby měly „O Kapku lepší Vánoce“ co největší dosah a propojily síť partnerů jako jednu rodinu, vznikl interaktivní webový portál. „Místo klasických balíčků ve vánočním papíře jsme našim partnerům zaslali vouchery, pomocí nichž mohli na portálu přispět na projekt, který je nejvíce oslovil. Netradiční vánoční dárek se setkal s velmi pozitivním ohlasem a celková přispěná částka přesahovala 500 tis. Kč.“ Dodal k projektu Ing. Petr Němeček, Vedoucí marketingu.

 

 

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.