Nadační fond Kapka naděje předal 11.června 2024 Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) v Praze moderní přístroje v celkové hodnotě 519 000 Kč. 

Ústav tak nyní disponuje dalšími 4 kusy elektrokardiografů (EKG) – z toho 3 kusy s pojízdným stolkem a 1 kus bez stolku. Toto špičkové zařízení pomůže lékařům v ÚHKT nejmodernější, rychlou a přesnou diagnostiku možných chorob u pacientů s leukémií.

„Jsme nesmírně vděčni Nadačnímu fondu Kapka naděje za tento štědrý dar,“ řekla Mgr. Andrea Daňková, tajemnice ÚHKT. „Nové EKG nám umožní s větší přesností diagnostikovat naše pacienty, což je pro jejich léčbu klíčové. Různé komplikace jsou bohužel u pacientů s leukémií poměrně časté a proto je pro nás důležité mít k dispozici co nejlepší diagnostické nástroje.“

Finanční prostředky na pořízení těchto EKG se získaly také díky štědrosti dárců v rámci projektu O Kapku lepší volejbal, který proběhl v rámci utkání ve volejbalovém evropském poháru CEV Challenge Cup týmu AERO Odolena Voda proti španělské Melille v listopadu v roce 2023. Díky fanouškům a představitelům významných partnerů klubu, kteří se zapojili, aby pomohli, byla vybrána celková částka 228 072 Kč. Kapka naděje doplatila zbylou částku celé investice. Celá tato charitativní akce byla věnována týmovému hráči volejbalového týmu AERO Odolena Voda Pavlu Horákovi, kterého zasáhla zákeřná nemoc leukémie. A díky tomu, že se Pavel léčí na ÚHKT, mohl být veškerý výtěžek věnován právě tam.

„Jsme rádi, že můžeme Kapce naděje pomoci s financováním tohoto důležitého projektu,“ řekl Matyáš Démar, bývalý kapitán týmu a od letošní sezóny hlavní trenér extraligového týmu AERO Odolena Voda. „Věříme, že nové EKG pomůže i ostatním leukemickým pacientům.“

Nové EKG bude používáno v ÚHKT, který je největším hematologickým centrem v České republice. Klinika ročně diagnostikuje a léčí tisíce pacientů s chorobami.

 

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.