Kapka naděje pro děti v příbramské nemocnici

Oblastní nemocnice Příbram spolupracuje s Nadačním fondem Kapka naděje už mnoho let. Svými dary Kapka opakovaně podpořila jednotlivé lůžkové jednotky a ambulance dětského oddělení. Aktuálně správní rada fondu schválila investici do příbramské nemocnice ve výši 1 milionu korun z čehož první "vlaštovka" v podobě pulzních oxymetrů byla právě do nemcnice doručena.

 

2 pulzní oxymetry byly předány jednotce standardních lůžek dětského oddělení Oblastní nemocnice Příbram. Přístroje slouží k měření saturace kyslíkem v krvi (hodnota prokysličení orgánů), teploty a tepové frekvence dítěte. Tato technika se používá především u respiračních onemocnění. Výsledky měření u dětí pomocí pulzního oxymetru jsou pro lékaře zásadní parametrem při rozhodnutí, zda a jak podpořit potřebné prokysličení.

Nové pulzní oxymetry jsou vysoce spolehlivé i při pohybu dítěte, velmi přesné sledování tepové frekvence je funkční i při nízkých signálech pulzu a navíc umožňují pořizované hodnoty zaznamenávat a tím umožnit porovnávání měření v čase. 

Podle ředitele nemocnice MUDr.  Stanislava Holobrady je spolupráce s Kapkou naděje příkladem efektivního a stoprocentně smysluplného využívání finančních prostředků, získaných charitativními aktivitami. Naším cílem, stejně jako cílem dlouhodobě úspěšného Nadačního fondu Kapka naděje, je zkvalitňování péče o dětské pacienty a snižování jejich stresové či jakékoli jiné zátěže.

Dodané oxymetry jsou hrazené díky grantovým výzvám které vzešly ze společnosti @Shell, generálního partnera Nadačního fondu Kapka naděje. Poděkování patří tedy i dárcům věrnostních bodů z programu Shell ClubSmart bodů, které tvoří základ dlouholetého partnerství mezi Kapkou a Shell Czech Republic a.s.. Děkujeme!

 

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.