Pohodlnější spánek pro miminka

Šestnáct nových polohovacích postýlek pro kojence a batolata získalo Dětské oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Nové vybavení pomůže nahradit starší postýlky, z nichž některé už byly na hranici své životnosti, a výrazně tak zvýší komfort nejmenších dětí během pobytu v nemocnici. 

Postýlky jsou vybaveny novými matracemi a mají polohovatelnou část pod hlavou, což uleví zejména pacientům s dýchacími potížemi. Součástí konstrukce je také nášlapný pedál, který umožňuje jednoduché nastavení libovolné výšky postranic pro větší bezpečnost malých dětí. Postýlky jsou designované ve světle modré, růžové a světle zelené barvě tak, aby příjemně oživily nemocniční prostředí.

„Velmi nás těší, že dnes můžeme osobně tento dar předat. Naše spolupráce se zlínskou nemocnicí probíhá už od roku 2003. Zdejší oddělení, která pečují o novorozence a také o dětské pacienty, získala za tu dobu s naší pomocí řadu potřebných přístrojů a vybavení v celkové hodnotě přes čtyři miliony korun. Zároveň věříme, že naše dlouhodobá spolupráce bude pokračovat stejně úspěšně i v dalších letech,“ řekl během oficiálního předání 27. května 2019 Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Spolu s ním se předání zúčastnila zakladatelka a prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová. Během návštěvy byl čas také zavítat za hospitalizovanými dětmi, které už tradičně Kapka naděje potěšila hračkami, knížkami a dalšími dárky.

„Spolupráce s Kapkou naděje si velmi vážíme už proto, že patří mezi nadace, které se pravidelně snaží pomáhat ve všech regionech. Víme to nejen ze zkušenosti tady ve zlínské nemocnici, ale s dovybavením dětských a novorozeneckých oddělení nám Kapka naděje pomohla v minulosti například i v uherskohradišťské a vsetínské nemocnici. Zlepšení péče o malé pacienty je naším společným cílem.“

Lucie Štěpánková, členka představenstev nemocnic Zlínského kraje

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.