Při návštěvě zlínské nemocnice dostaly dárky i hospitalizované děti

8. 9. 2020

Tradiční návštěvu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně nevynechala Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje, ani během letošního Zlín Film Festivalu. Přestože pandemie koronaviru ovlivnila konání jubilejního 60. ročníku festivalu, prezidentka fondu přijela osobně předat dar dětskému oddělení a zároveň rozdala i dárečky jeho malým pacientům. Nemocnice získala díky podpoře nadačního fondu fototerapeutickou lampu, která se používá k léčbě novorozenecké žloutenky. Dále Kapka naděje v letošní nelehké covidové situaci vybavila nemocnici respiračními rouškami. Celkem její podpora pro zlínskou nemocnici v roce 2020 překročila částku 267 tisíc korun.

„Jsme za tuto pomoc velmi vděční a děkujeme za ni. S paní Vendulou Pizingerovou a Nadačním fondem Kapka naděje spolupracujeme řadu let a je určitě třeba ocenit, že dokáže pomáhat i v době, kdy se řada organizací a firem ocitá v nelehké situaci a samy by potřebovaly pomoci. To je obdivuhodné,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice, který prezidentku fondu přivítal na dětském oddělení a osobně jí s kyticí v ruce poděkoval.

Novou fototerapeutickou lampu využívají zdravotníci na dětském oddělení u nejmenších dětí, u nichž po propuštění z porodnice zesílí projevy novorozenecké žloutenky a je proto nutná krátkodobá hospitalizace. Během ní je dítě pravidelně vystavováno působení fototerapeutické lampy, jejíž světlo pomáhá odbourávat bilirubin v jeho těle a tím napomáhá poklesu žloutenky. Moderní lampa využívá LED technologii, která díky speciální optice zvyšuje fototerapeutický výkon přístroje, a je rovněž vybavena monitorem teploty pacienta, který zjišťuje bezpečnost dítěte během terapie.

Pro prezidentku Kapky naděje je podle jejích slov návštěva ve Zlíně vždy moc příjemná. „Se zdejším dětským oddělením a také s novorozeneckým oddělením spolupracujeme opravdu velmi dlouhou dobu. Účast na zlínském filmovém festivalu tak mám každý rok spojenou právě s návštěvou zlínské nemocnice a také s návštěvou dětského centra v Burešově a pokaždé se na to moc těším,“ uvedla Vendula Pizingerová během letošního setkání na zlínském dětském oddělení.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.