V Pardubické nemocnici pomáhala Kapka naděje

Na Dětském a novorozenecké oddělení v Pardubické nemocnici jsme díky generálnímu partnerovi Shell Czech Republic a.s. pořídili dva nové monitory životních funkcí v hodnotě téměř 500 tisíc korun.

Možnost napojení těchto přístrojů na centrální monitorovací systém dovoluje i ne zcela stabilním novorozencům být krátce po porodu na společném pokoji s maminkou. Přístroje za půl milionu korun tak umožňují maminkám mít s jejich dítětem nepřetržitý kontakt a o své dítě pečovat, přičemž je ale současně zajištěna trvalá kontrola životních funkcí novorozence zdravotníky.

Slavnostní předání proběhlo dne 30.října 2023 za účasti ředitelky Nadačního fondu Kapka naděje Dity Loudilové a primáře dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice Mariana Šenkeříka, který pronesl pár slov k tomuto setkání: „Nejde o první takové přístroje, které Pardubická nemocnice od nadačního fondu dostala. Dva jsme obdrželi v roce 2021 a další čtyři v roce 2022. Kromě monitorů jsme v posledních letech dostali na dětské oddělení například hračky pro hospitalizované děti nebo fototerapeutické lampy k léčbě novorozenecké žloutenky.“

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.