Koně pomáhají v Kladně

Z výtěžku akce Koně pomáhají 2017 byl zakoupen pulzní Oxymetr NONIN 7500FO včetně senzorů, v hodnotě 101 408 Kč.

Dále pak pasivní matrace EffectaCare 20, vyrobena z monolitického pěnového jádra. Díky prořezům horní části matrace v oblasti boků pacienta dochází k lepší cirkulaci vzduchu a k lepšímu rozložení tlaku mezi pokožkou pacienta a podložkou. 

Za Oblastní nemocnici Kladno, a.s. se předání zúčastnil předseda představenstva MUDr. Petr Polouček, MBA, Středočeský kraj zastoupila Mgr. Aneta Heřmanová, radní pro oblast sociálních věcí. Za NF Kapka naděje prezidentka Vendula Pizingerová, ředitel Jan Fischer a projektová manažerka Pavlína Vacátková. Středočeský kraj daroval částku 80 000 Kč, ke které se přidala část výtěžku z projektu Koně pomáhají 2017.

"Oxymetr zaznamenává okysličení a srdeční akci dítěte. Je významný svým použitím při magnetické rezonanci, jelikož senzory oxymetru neobsahují žádné kovové součástí. Může tak být připojen na pacienta i v průběhu vyšetření pomocí magnetické rezonance,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Hana Literová

„Akce Koně pomáhají se letos bude konat již šestým rokem. Je to netradiční pojetí jezdeckého muzikálu, který sdružuje majitele jezdeckých koní v České republice. Můžete v něm vidět nádherná vystoupení, hudbu, tanec, koně i dobré skutky. Projekt je pořádaný přímo pro Nadační fond Kapka naděje, kterému je předávaný i výtěžek z celé akce. Akci Koně pomáhají pořádáme v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde podporujeme i tamní Středisko hipoterapie,“ přiblížila celou akci Pavlína Vacátková.

 „Jsem ráda, že podporujeme podobné projekty. Nový přístroj pomůže zejména v léčbě akutních dětských pacientů,“ uvedla radní pro oblast sociálních věcí Mgr. Aneta Heřmanová, DiS.

 Jako již tradičně bylo nedílnou součástí návštěvy nemocnice předávání drobných dárků malým pacientům, které NF Kapka naděje získává od svých partnerů

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.