Zlepšování pohybu díky novému přístroji

Pacienti Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové můžou odteď využívat nový rehabilitační přístroj, který nemocnice získala díky spolupráci Nadačního fondu Kapka naděje s projektem Život srdcem. Přístroj slouží k procvičování dolních a horních končetin dětských pacientů s poruchami hybnosti.

Stroj jako vystřižený z moderní posilovny se umí přizpůsobit každému pacientovi, aby komfort při cvičení byl co největší. Do pohybu se přístroj uvádí pomocí elektromotoru řízeného počítačem s mnoha funkcemi.

„Zakoupená rehabilitační pomůcka pomůže k rozšíření možností rehabilitace dětí s poruchou hybnosti. Výrazně se zkrátí obnovení svalové síly a zlepšení pohyblivosti našich pacientů. Pro některé naše pacienty to navíc bude atraktivnější než jen cvičení vleže na lůžku a kolem něj,“ uvedl lékař Dětské kliniky FN Hradec Králové MUDr. Jiří Hak.

Prezidentka a zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová zmínila při příležitosti předání jedno kulaté výročí:  "S Fakultní nemocnicí Hradec Králové spolupracujeme dlouhodobě, letos je to rovných deset let. V krátké době sem s novými přístroji přijíždíme podruhé. Tentokrát jsme pro dětskou kliniku společně s panem Michalem Karadzosem a jeho projektem Život srdcem přivezli rehabilitační přístroj Motren Bed Plus."

Předání přístroje byl přítomen izakladatel charitativního projektu Život srdcem Michal Karadzos. Přístroj byl pořízen z výtěžku 5. ročníku charitativního pochodu Život Srdcem 2019, kam se letos v květnu vydalo mnoho lidí s úmyslem přispět na dobrou věc. Sportovní výkony tak pomáhají dětem, které v hradecké nemocnici rehabilitují a těší se, že se budou moci třeba hned v dalším ročníku přidat.

"Do Hradce Králové se rádi vracíme, v minulých letech jsme do nemocnice zakoupili přístroje za více než čtyři miliony korun a letos v březnu získala dětská klinika asistenta kašle a dvě pumpy pro pacienty s kontrolovanou analgezií. Teď přibyl rehabilitační stroj."

Ředitel NF Kapka naděje Jan Fischer

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.