Chodba, jídelna, pracovna sester, zákrokový sálek i tři pokoje radostně září novotou

Nemocnice Strakonice 15. 9. 2022

Děti, rodiče i zdravotnický personál se díky Kapce naděje těší z nového prostředí. Centrální chodba dětského oddělení strakonické nemocnice přes prázdniny prošla rekonstrukcí. Investice se vyšplhala na 2 miliony korun.

Díky financím od Nadačního fondu Kapka naděje byla na chodbě vyměněna podlahová krytina, stropní podhledy, zrekonstruována elektroinstalace a instalována nová úsporná led svítidla. Stejným způsobem byly modernizovány také tři pokoje. Celkové náklady vyšplhaly na dva miliony korun, k milionu od Kapky naděje přidala Nemocnice Strakonice, a.s., milion ze svých zdrojů. Ve čtvrtek 15. září byly zrekonstruované prostory slavnostně představeny za účasti prezidentky a zakladatelky Kapky naděje Venduly Pizingerové. 

FOTO PO REKONSTRUKCI:

FOTO PŘED REKONSTRUKCÍ:

Kromě samotné chodby se úpravy dotkly také jídelny, pracovny sester a zákrokového sálku. „Díky rekonstrukci vzniklo moderní, funkční a vstřícné prostředí jak pro děti a jejich rodičovský doprovod, tak pro zaměstnance oddělení. Na chodbě jsme v rámci rekonstrukce doplnili také madla a další bezpečností prvky. Oddělení po rekonstrukci odpovídá současným standardům,“ uvedl primář dětského oddělení Martin Gregora.

Prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová chválila především rychlost, za kterou se rekonstrukci podařilo realizovat. Stihla se během šesti týdnů letních prázdnin, kdy se dětské oddělení dočasně přestěhoval na jednu ze stanic chirurgie. „Jsem ráda, že můžeme pomáhat. Že díky Kapce naděje jsou děti, maminky i personál v hezkém prostředí,“ Na oddělení nepřijela Vendula Pizingerová s prázdnou. Hospitalizovaným malým pacientům přivezla dárky v podobě her, pastelek, omalovánek a knížek. „Myslím, že je důležité, aby děti četly, malovaly a psaly. Aby věděly, že všechno není jen o počítačích,“ uzavřela Pizingerová. 

Jak připomněl ředitel nemocnice Tomáš Fiala, nebyla to první spolupráce, která strakonickou nemocnici pojí s Nadačním fondem Kapka naděje. „V minulosti si díky darům od nadace nemocnice pořídila pro dětské oddělení ultrazvuk, nové EKG, monitory intenzivní péče, infuzní pumpu nebo speciální lůžka.“ 

Podívejte se na reportáž z předání:

Díky Kapce naděje je dětské oddělení strakonické nemocnice jako nové.

Raliziaci rekonstrukce provedla firma  ADRON s.r.o.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.