Nákup podpořilo město Blatná, soukromí sponzoři a Nadační fond Kapka naděje.

Se Strakonickou nemocnicí spolupracuje Kapka naděje už řadu let. Za tu dobu si nemocnice díky finančním darům pořídila celkem dva ultrazvuky, speciální lůžka pro děti hospitalizované na jednotce intenzivní péče, transportní křeslo, které je možné složit na lůžko a zrekonstruovala chodbu a několik pokojů dětského oddělení. 

Nyní se nemocnice může pyšnit novým ultrazvukem. Přístroj stál necelé dva miliony korun. Na jeho zakoupení přispěl 357 tisíci Nadační fond Kapka naděje, 40 tisíc přidalo město Blatná a 200 tisíc soukromý dárce, který chtěl zůstat v anonymitě. Částku chybějící do plné ceny uhradila nemocnice ze svých zdrojů. Tento moderní přístroj vybavený čtyřmi sondami umožní lékařům vyšetřovat nejen dutinu břišní, ale i srdce a cévy, což přinese značný pokrok v diagnostice a léčbě dětských pacientů.

Finance na nákup nového ultrazvuku získal Nadační fond Kapka naděje díky svému partnerovi – společnosti Shell Czech Republic, a.s. Na nákup přístroje přispěli i členové věrnostního programu Shell ClubSmart, vysvětlila ředitelka korporátní komunikace Jana Voštinárová. „Společnost mohla zdravotnické přístroje financovat díky členům věrnostního programu, kteří své nasbírané body věnovali právě Nadačnímu fondu Kapka naděje. Každý věnovaný bod pak společnost proměnila na jednu korunu pro Kapku naděje. Všem štědrým členům děkujeme.“

Ředitel nemocnice Tomáš Fiala zdůrazňuje rostoucí tlak na urychlenou diagnostiku: „Tlak na zahájení diagnostiky je stále větší. Rodiče si přejí, aby jejich děti byly adekvátně a rychle léčeny.“ Nový ultrazvuk je klíčovým nástrojem pro splnění těchto očekávání a poskytuje moderní a komplexní diagnostické možnosti.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.