Přístroje byly zainvestovány generálním partnerem fondu

První červnovou středu navštívila Uherskohradišťskou nemocnici zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, která spolu s ředitelkou fondu Ditou Loudilovu oficiálně předaly dětskému oddělení přístrojové vybavení v hodnotě téměř půl milionu korun. Hodnotný dar financoval generální partner fondu - společnost Shell Czech Republic a.s..

 

Za poskytnutý příspěvek byly zakoupeny širokopásmové sondy Samsung, včetně kardiologického software a příslušenství k novému ultrazvukovému přístroji, který slouží nejmenším pacientům na novorozeneckém oddělení. „Díky zakoupenému ultrazvuku můžeme provádět všechna důležitá vyšetření na jednom místě a poskytnout tak novorozeným miminkům tu nejlepší možnou péči. Za poskytnutý dar moc děkujeme,“ říká primářka dětského oddělení MUDr. Irena Baroňová.

Na zakoupení přístroje se finančně podílela společnost Shell Czech Republic, a.s., která je zároveň největším partnerem nadačního fondu v jeho celé historii. „Jsem ráda, že se nám i přes všechna náročná období daří pomáhat tam, kde je třeba. Do Uherskohradišťské nemocnice jezdíme moc rádi, péče o dětské pacienty je tu skvělá,“ sděluje s úsměvem Vendula Pizingerová. 

„S Kapkou naděje nás pojí nejen skvělá, ale především dlouholetá spolupráce. Spoustu let nám pomáhají v naší snaze neustále zlepšovat a modernizovat přístrojové vybavení a pomůcky pro naše nejmenší pacienty. Moc si jejich pomoci vážím a děkuji za ni,“ dodává MUDr. Petr Sládek, předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice. 

Součástí prohlídky dětského oddělení byla také návštěva hospitalizovaných pacientů. Těm udělaly radost krásné hračky, které zástupci Kapky naděje dětem předali. 

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.