O kapku lepší den s youtubery

Páteční den byl velkým zážitkem jak pro youtubery, tak pro pacienty pediatrické kliniky a kliniky dětské hematologie FN Motol. V loňském roce jsme návázali spolupráci s Lukášem Dejlem, ředitelem festivalu Utubering. Youtube, youtuber, youtubering - v dnešní době velmi používané pojmy, setkáváme se s nimi všude. Utubering festival je u nás největší akce s TOP youtubery, letos se připravuje již pátý ročník. Youtubeři odhalují svá soukromí, představují fanouškům své koníčky, bydlení a v neposlední řadě všechno, co mají rádi. Fanoušci chtějí mít pocit, že jsou stejní jako oni a řeší ty samé problémy, někdy dokonce mají opravdoví fandové pocit, že jsou jedním z nich, mnohdy v nich dokonce vidí svého nejlepšího kamaráda.  

 

"Utubering Day provází všechny ročníky. Vždy se jednalo o den, kdy jsme youtuberům zprostředkovávali nějaký netradiční, speciální zážitek. V letošním roce jsme se rozhodli tenhle koncept převrátit a přinést díky youtuberům zážitek někomu jinému. Ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje jsme vyrazili rozveselit nemocné děti ve Fakultní nemocnici v Motole". dodává ředitel festivalu Lukáš Dejl.

     Hvězdy internetu připravily pro děti drobné dárky v podobě svého merche jako náramky, brýle, diáře, zkrátka děti si kromě zážitků odnesly i něco na památku. Program se konal v prostoru herny dětské pediatrie FN Motol, kde byla pro malé posluchače připravena přednáška na téma cestování, o tu se postral Martin Carev. Děti nadšeně naslouchaly, zapojily se do diskuze, zahrnuly Martina spoustou otázek. Po skončení přednášky se malí pacienti rozutekli každý za svým idolem, povídali si, fotili se, došlo i na objetí a emotivní chvilky. Po skončení programu se celá hvězdná skupina přesunula na oddělení dětské onkologie, kde věnovala dětem celé odpoledne. Bylo to moc milé, pro spoustu dětí setkání, na které nezapomenou. 

     My bychom chtěli ještě jednou všem poděkovat za krásný den a spoustu energie, kterou do Motola přinesli. Závěrem popřejeme, ať se jim všem daří a to nejen v internetovém světě, ať stále šíří jenom dobro a ať i nadále, třeba i prostřednictvím Kapky naděje propůjčují sebe a své populární tváře i výchovným či charitativním akcím. Pro své publikum představují následováníhodné autority a uvědomují si svou odpovědnost. I pro ně byl páteční den velkým zážitkem...

Děkujeme A CUP OF STYLE, ARTIX,  BAXTRIX, GETTHELOUK, GOGO, HOUSE, JMENUJU SE MARTIN, VLÁĎA VIDEOS, WEDRY a v neposlední řadě Lukáši Dejlovi, všem motolským sestřičkám a pracovníkům za pomoc při oraganizaci akce. 

Více informací o Utuberingu 2019 naleznete na www.utubering.cz, součástí festivalu bude i Kapka naděje, takže i my se moc těšíme!

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.