Dva nepostradatelní pomocníci v léčbě malých pacientů pro FN Plzeň

17.9. 2020

Nadační fond Kapka naděje opět naděloval ve FN Plzeň. V rámci projektu Vlna naděje darovala Kapka naděje FN Plzeň 1.000 ks respirátorů a dětskému Hematoonkologickému oddělení dva nepostradatelné pomocníky v léčbě malých pacientů. 

Jedním z přístrojů je SIMEOX H EU v celkové hodnotě 186 tisíc korun, který umožňuje účinné odhlenění dětí již od 7 let. V tomto věku je určen především pro nemocné s cystickou fibrózou. Unikátnost této technologie vysvětluje lékařka Dětské kliniky MUDr. Marcela Kreslová, Ph.D.: „Výhodou přístroje je snazší, rychlejší a efektivnější odstranění hlenu. Přístroj je velmi dobře tolerován a lze jej využít i v domácím prostředí nebo na ambulantních kontrolách.“ 

Na druhém zařízení se finančně podílela společnost Deloitte Advisory s.r.o. a jedná se o lineární sondu Samsung v hodnotě 158 tisíc korun, která je využívaná k navigované kanylaci žil v oblasti hrudníku, krku a paží, především u dětí nejmladší věkové skupiny. Podrobnosti popisuje lékař Dětské kliniky MUDr. Michal Huml, Ph.D.: „Vysoké rozlišení sondy umožnuje detekci konce jehly, tudíž zajišťuje zrakovou kontrolu, a tím významně snižuje riziko poranění životně důležitých orgánů při zavádění katetru. Katetry jsou užívány k aplikaci léků podporujících krevní oběh, antibiotik nebo výživy.“  

V jarní pandemické vlně Kapka naděje věnovala fakultní nemocnici 1000 ks respirátorů FFP2 a Dětské klinice nový výkonný kávovar. Celková hodnota letošních darů od Kapky naděje byla 600 000 korun. Velké díky za vše.

Kapka naděje přináší do FN Plzeň již řadu let radost a důvěru v to, že rodiny malých hematoonkologických pacientů nejsou na léčbu samy. Nejen Kapka naděje, ale i zdravotníci FN Plzeň dělají maximum pro to, aby malým bojovníkům poskytli nejkvalitnější léčbu, ale zároveň i dobré srdce lidí, kteří chtějí pomoci. FN Plzeň velice děkuje prezidentce Kapky naděje Vendule Pizingerové za její mnohaletou a vytrvalou práci při pomoci vážně nemocným dětem. 

 

 

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.