Dětské oddělení dál vzkvétá

Ve středu 29. května 2019 navštívili zástupci Kapky naděje Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Na programu bylo slavnostní předání moderních postýlek a nového EKG přístroje, ale také návštěva u dětí, které jsou momentálně na oddělení hospitalizované.

S nemocnicí v Uherském Hradišti Nadační fond Kapka Naděje dlouhodobě spolupracuje. Místní dětské oddělení přijela navštívit prezidentka nadačního fondu Vendula Pizingerová i jeho ředitel Jan Fischer.

„Dnes slavnostně předáváme šest plně elektrických polohovatelných lůžek Eleganza 1 a přístroj na měření EKG Schiller Cardiovit AT-102 v celkové hodnotě 284.025 Kč. Jsme skutečně rádi, že kapky naší pomoci dopadají do Uherskohradišťské nemocnice již desátým rokem. Za ta léta nakoupil Nadační fond Kapka naděje nemocnici přístroje a vybavení za více než 2 miliony korun a věříme, že naše letitá spolupráce bude i nadále neméně úspěšně pokračovat,“ řekl při slavnostním předání ředitel NF Jan Fischer.

Předání nového vybavení bylo spíše symbolické, EKG i postýlky totiž už několik měsíců dětské oddělení plně využívá. V předchozích letech nemocnice od Kapky Naděje získala například plicní ventilátor na dětskou JIP, inkubátor nebo třeba infuzní pumpy. Ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek ocenil vstřícnost nadačního fondu a zároveň poukázal na to, jak se oddělení pro nejmenší pacienty s přispěním fondu proměňuje neustále k lepšímu: "Jsme rádi, že jsme mohli zástupcům Kapky naděje ukázat jejich dary přímo v novém prostředí dětského oddělení, kterým se teď můžeme právem pochlubit.“

Za dětmi na oddělení nepřijela Kapka naděje s prázdnou. Vendula Pizingerová s Honzou Fischerem přivezli všem dětem na lůžkové části malé pozornosti.

 „S Kapkou Naděje máme jen ty nejlepší zkušenosti. Jejich letitá pomoc nám usnadňuje nutnou obměnu přístrojového vybavení, která je pro nemocnici našeho formátu velmi nákladnou záležitostí."

Ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.