Již podruhé se hokej obarví do oranžové barvy a bude pomáhat dětem, které onemocněly leukémií

4. únor je Světovým dnem boje proti rakovině. Nadační fond Kapka naděje ve spolupráci se společností BPA sport marketing a.s. připravili po loňské úšpěné premiéře druhý ročník projektu  "O Kapku lepší hokej". V něm se hokejisté i realizační tým Tipsport extraligy, Chance ligy i národní hokejový tým obarví do oranžové, což je barva symbolizující leukémii, a budou svými aktivitami pomáhat v boji proti této zákeřné chorobě, která se bohužel nevyhýbá ani dětem.

CÍL PROJEKTU A JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

Cílem projektu bylo i v roce 2021 pomáhat dětem s poruchami krvetvorby. Do jeho podpory se zapojily kluby Tipsport extraligy, Chance ligy i národní hokejový  tým a v neposlední řadě také fanoušci. Jak budou moci přispět?

  • zasláním příspěvku na účet fondu

  • vydražením jednoho z unikátních ligových dresů - AUKCE UKONČENA

  • vydražením unikátních dresů národního hokejového týmu nebo unikátních hokejových kartiček - AUKCE UKONČENA

  • zasláním DMS 

  • zakoupením stužky v e-shopu Kapky naděje

SYMBOL PROJEKTU

Symbolem, který dopňuje logo projektu, je oranžová stužka, neboť tato barva reprezentuje právě boj s poruchou krvetvorby. V únoru 2021 proběhnou oranžově obarvené aktivity napříč českou hokejovou reprezentací a nejvyššími hokejovými soutěžemi.

„Aktuálně všichni čelíme pandemii koronaviru, která mimořádně ovlivňuje naše životy a logicky se tak dostala do popředí našeho zájmu. Jenže s koronavirem nejenže nezmizela další závažná onemocnění, která nás mohou postihnout, bohužel naopak ještě více komplikuje preventivní vyšetření či léčbu kupříkladu onkologických pacientů. O to větší význam přikládám letošnímu ročníku projektu O Kapku lepší hokej a vážím si spolupráce a pomoci napříč hokejovými kluby, národním týmem, vysílateli a dalšími médii, které jakkoli pomohou v osvětě a snaze generovat prostředky pro boj s poruchou krvetvorby či nádorových onemocnění u dětských pacientů. Jelikož nelze ve větší míře využívat darů do kasiček od diváků na utkání, budeme se více zaměřovat na dárcovské SMS a aukce dresů s logem projektu,“ uvádí Petr Nitsche z BPA sport marketing.

„Projekt O Kapku lepší hokej vstupuje do svého druhého ročníku, do ročníku, který je významně poznamenaný koronavirovou pandemií. Je skvělé, že v této ustarané době, kdy máme všichni spoustu starostí, nezapomínáme na druhé, kteří na naši pomoc čekají. Všem zapojeným subjektům, ale především divákům, děkuji za podporu“ dodává Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

PROJEKT BYLO MOŽNÉ PODPŘIT ZASLÁNÍM VYBRANÉ ČÁSTKY NA BANKOVNÍ ÚČET KAPKY NADĚJE, ZAKOUPENÍM STUŽKY NEBO POŠLETE DMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Nadační fond Kapka naděje obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více informací na www.darcovskasms.cz.

Logo projektu budou moci fanoušci spatřit na dresech české hokejové reprezentace. Oranžová barva bude v různé formě komunikována také rámci Tipsport extraligy i Chance ligy na dresech či hokejkách hráčů a také na klopách trenérů a celého realizačního týmu. Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Tipsport, resp. Chance. Do oranžového hávu se dočasné obalí oficiální profily na hokejových sociálních sítích (hashtag #okapkulepsihokej).   

V RÁMCI PROJEKU O KAPKU LEPŠÍ HOKEJ SE DRAŽILY HOKEJOVÉ ARTEFAKTY!

Na podporu projektu věnovali hokejisté do aukce své dresy a vydražit bylo možné také unikátní hokejové kartičky

Unikátní dresy Tipsport extraligy i Chance ligy stejně jako oranžovou barvou obarvené dresy národního hokejového týmu byly umístěny do internetové aukce (10. – 18. února 2021 a 14. – 22. února 2021), která byla navíc doplněna o jedinečné vydání hokejových kartiček členů Síně slávy českého hokeje a edici karet Priceless Moments of Czech Hockey 3D.

DĚTSKÝMI TVÁŘEMI PROJEKTU JSOU LETOS ADAM S BRATREM DENISEM A STANDA 

Bojovník Adam (10), který začínal hrát hokej v poli jako hráč. Pak se bohužel objevil ošklivý protivník - leukémie. Zápas s ní trval velmi dlouho. Po transplantaci kostní dřeně se začal pomalu vracet do svého týmu a dohánět zameškané tréninky a zápasy. Zhruba po roce se rozhodl  vyzkoušet post brankaře a jit tak stejnou cestou jako bratr. Kromě pochytání mnoha střel a zaléčení modřin z brány ale nikdy nezapomene na to, že vyhrál svůj největší zápas proti zrádné leukémii. Po boku mu naštěstí stál jeho statečný starší brácha a skvělý hokejový brankář Denis (12), který mu daroval svou kostní dřeň a tím dal mladšímu bráchovi šanci vybojovat nejtěžší zápas- zápas o život...

Hokejový bojovník Stáník (10) prošel zápasem o život dvakrát. Poprvé ve 2,5 letech, kdy se po uzdravení pustil s vervou do hokejových tréninků a zápasů a dával góly. Po šesti letech se mu bohužel zákeřná leukémie vrátila a nastalo opět těžké období léčby a následné transplantace. Stáník to však nevzdal, jako žádný ze svých zápasů a prošel tím se vztyčenou hlavou. Led už na Stáníka opět čeká. Tak přejeme mnoho gólů!

Video s malými bojovníky, lékaři i Machovským a Pastrňákem, kteří projekt podpořili:

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.