Patronem letošního ročníku je Patrik Luska. Hokejista, který prošel léčbou leukémie.

V roce 2024 míří projekt O Kapku lepší hokej do svého 5. ročníku. Od jeho začátku již bylo vybráno přes 3 miliony korun, které vždy směřovaly primárně na podporu dětí s poruchami krvetvorby. Na začátku února (31. 1. – 4. 2.) se týmy, hokejisté i fanoušci opět semknou, aby přispěli nejen finančně, ale hlavně aby ukázali, že i tak závažné onemocnění, jako je leukémie, je bohužel každodenní součástí životů mnohých rodin a jejich dětí. V jejich boji přejeme všem zejména hodně sil.

 

 

 

 

Proč je O Kapku lepší hokej oranžový?

Stužka symbolizuje každoroční Světový den boje proti rakovině, který připadá na 4. února. Oranžová barva je charakteristická pro boj s poruchou krvetvorby. Právě proto se hokejové hnutí zahaluje do oranžové barvy.

Jak se můžete zapojit? 

1.       DMS – zašlete jednu z možných dárcovských SMS v následujícím tvaru na telefonní číslo 87 777:  

DMS KAPKANADEJE 60 

DMS KAPKANADEJE 90 

DMS KAPKANADEJE 190 

CENA DMS JE 60, 90 NEBO 190 KČ, NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE OBDRŽÍ 59, 89 NEBO 189 KČ.VÍCE NA WWW. DARCOVSKASMS.CZ. SLUŽBU DMS PROVOZUJE FÓRUM DÁRCŮ. 

2.    Libovolný příspěvek pomocí QR kódu 

Vytvořte ve vašem internetovém bankovnictví novou platbu a zvolte možnost QR platby. Následně naskenujte tento QR kód. Částka v něm je stanovena na 150 Kč, ale můžete si libovolně ponížit nebo navýšit. Částka bude poukázána ve prospěch NF Kapka naděje. 

3.    Libovolný příspěvek Nadačnímu fondu Kapka naděje přes bankovní účet 

Číslo účtu NF Kapka naděje je: 73257325 / 0300. Při této možnosti prosím vyplňte u platby také variabilní symbol: 20240001. Díky němu poté budeme moci spočítat všechny platby v rámci projektu O Kapku lepší hokej. 

4.       Zakoupením oranžové stužky v hodnotě 40 Kč na jednom z vybraných stadionů či příspěvkem do kasičky (seznam stadionů najdete na konci článku). Možnost zakoupení také na našem e-shopu.

5.       Zakoupením oranžové samolepky v hodnotě 40 Kč pouze na našem e-shopu.

6.       Aukce dresů a hokejových předmětů z Tipsport extraligy ledního hokeje a Chance ligy (dražit můžete do 20.02.2024) DRAŽBA ZDE

7.       Aukce hraných puků ze dvou kol Tipsport extraligy. Jedná se o hrané puky, které se většinou vážou přímo ke gólu určitého hráče (dražit můžete do 19.02.2024) DRAŽBA ZDE

V následujícím videu můžete vidět sestřih našeho oranžového týdne:

Patrik Luska: Patron O Kapku lepšího hokeje 2024 

Třináctiletý Patrik byl odmalička sportovně nadaným dítětem. Na brusle se poprvé postavil v pěti letech v kurzech bruslení, ale o pár týdnů později už si jej vyhlédl první hokejový klub. Vždy pokukoval po bráně, takže nebylo překvapením, když si poprvé oblékl brankářskou výstroj a postavil se mezi tři tyče. Jeho domácím týmem se stal Hradec Králové, ale na chvíli oblékl také dres Jičína. V jednu dobu však začal být Patrik hodně unavený, ze školy dokonce přinesl poznámku, že usnul při vyučování. Po návštěvě praktické lékařky a kontrolních odběrech krve ještě nastoupil k utkání, ale byl po něm hodně unavený a měl horečku. S rodiči tak odjel do nemocnice, kde se o den později dozvěděli výsledek krevních testů – Akutní lymfoblastická leukémie. Jejich život se tak během vteřiny změnil. Led a mantinely musel Patrik vyměnit za čtyři stěny nemocničního pokoje. Při léčbě, která začala okamžitě, mu moc pomáhaly vzkazy od spoluhráčů i brankářů z celého světa. Po prvním měsíci chemoterapie přišla první komplikace – kámen v ledvině. Následně musel Patrik zvládnout ještě zánět slepého střeva, další trable s ledvinami a při 4. protokolu chemoterapie také afty, kvůli kterým měl do krve popraskaný krk i ústa. S podporou rodiny poté čelil dalším ledvinovým kamenům, křečovému záchvatu s bezvědomím a nakonec dostal covid, kvůli kterému si pár týdnů pobyl na JIP. Léčbu ukončil po 295 dnech. Nyní začíná chodit do školy a začleňovat se do běžného života.

Podrobnější příběh o Patrikovi najdete ZDE.

 

Pro co budeme hrát v roce 2024 

V roce 2024 se společně s BPA marketing zaměříme na zakoupení nejmodernějšího analytického přístroje TapeStation 4150, který pomáhá správně určit typ leukémie, což je klíčové pro stanovení správného způsobu léčby, její délky a předpověď rizika recidivy nemoci. Díky tomuto přístroji, který má hodnotu 1,3 milionu korun, se bude moci každý rok analyzovat vzorek krve desítek až stovek dětí z ČR i ze Slovenska. Přístroj bude pořízen do laboratoří CLIP na Klinice dětské hematologie a onkologie ve FN Motole. 

„Každý rok projektu nám ukazuje těžce uvěřitelné příběhy a rodiny, které v životě prožívaly či prožívají nesmírně náročné chvíle. Stejně jako rodina Patrika. Přeji jim, aby se jejich děti uzdravily a společně mohli zase žít život, který znali před příchodem nemoci. Všem fanouškům, hokejistům a zapojeným týmům moc děkuji, že projekt podporují a pomáhají tak nemocným dětem,“ říká ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.

„Projekt O Kapku lepší hokej právě startuje svůj pátý ročník a my tak znovu prožíváme ten úžasný moment spojení celého českého hokejového světa – klubů, hráčů a fanoušků – na pomoc dobré věci. Všichni máme své starosti, proto je naplňující vidět, že i tak myslíme na ty, kteří potřebují naši pomoc ještě o něco více. Být součástí tohoto projektu je pro nás nejen silný emocionální zážitek, ale je to také hnací motor naší práce. Díky získaným financím pořídíme potřebný přístroj do laboratoří CLIP. Všem zapojeným subjektům, hráčům a divákům děkuji, vaše zapojení je pro nás nesmírně cenné," sdělila své pocity ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje, Dita Loudilová.

Na jakých stadionech/zápasech budete moci přispět do kasiček (koupit si stužku)

Středa 31. ledna 2024
 
HC LERAM ORLI ZNOJMO - SC Kolín
HC DYNAMO PARDUBICE B - HC Stadion Litoměřice
HC Baník Sokolov - HC Slavia Praha
HC RT Torax Poruba 2011 - Valašský hokejový klub

Čtvrtek 1. února 2024
 
HC Litvínov - HC KOMETA BRNO


Pátek 2. února 2024
 
HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc
HC VÍTKOVICE RIDERA - Rytíři Kladno
BK Mladá Boleslav - Mountfield HK
HC DYNAMO PARDUBICE - HC Sparta Praha

Sobota 3. února 2024
 
HC Frýdek-Místek - HC LERAM ORLI ZNOJMO
HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba 2011
SC Kolín - Berani Zlín
LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava
SK H.Slavia Třebíč - HC Baník Sokolov

Neděle 4. února 2024
 
HC Sparta Praha - Rytíři Kladno
HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec
Mountfield HK - HC Motor České Budějovice
Bílí Tygři Liberec - HC Litvínov
HC ŠKODA PLZEŇ - HC Energie Karlovy Vary
HC KOMETA BRNO - BK Mladá Boleslav
HC Olomouc - HC DYNAMO PARDUBICE

Parahokej: Sobota 17.února 2024

SKV Sharks Karlovy Vary - SOHO Olomoučtí Kohouti
HC Sparta Praha sledge hokej - SHK LAPP Zlín
Flamingos Ostrava - Motor Sledge České Budějovice

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.