Hokej se opět obarví do oranžové barvy

Na přelomu ledna a února 2022 se rozjede třetí ročník projektu O Kapku lepší hokej, jenž má jednoduchý cíl: V co největší míře podpořit nemocné děti s poruchami krvetvorby. Hokejové hnutí se opět obarví do oranžové barvy. Zapojí se týmy Tipsport extraligy, Chance ligy, Univerzitní hokejové ligy i tým národní. A hlavně fanoušci. První ročník přinesl celkový příspěvek přes 300 tisíc korun, druhý více než 870 tisíc! Překoná třetí ročník milionovou hranici?

4. února si lidé po celé planetě připomínají Světový den boje proti rakovině. A právě oranžová barva je barvou symbolizující boj proti tomuto zákeřnému protivníkovi. Proto i třetí ročník projektu O Kapku lepší hokej klade důraz na oranžové prvky, které pomáhají šířit povědomí o této zákeřné chorobě. Ve spojení fanoušků, hráčů, trenérů a všech hokejových činovníků můžeme všichni společně pomoci, aby děti a rodiny, které na tohoto soupeře narazí, měly v nemocnicích příjemnější podmínky, které mohou pomoci ke zlepšení psychického i zdravotního stavu. A to právě prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje, který spolupracuje s více než 50 nemocnicemi v České republice.

Jak budeme pomáhat?

Forem, jak se do projektu zapojit a přispět na pomoc dětem s poruchami krvetvorby je několik:

  1. Přispět formou DMS (dárcovské SMS)
  2. Přispět pomocí platbou přes QR kód ze svého internetového/mobilního bankovnictví
  3. Zakoupit si oranžovou stužku projektu na vybraných stadionech či online
  4. Vydražit jeden z originálních dresů z Tipsport extraligy, Chance ligy nebo národního týmu
  5. Zakoupit si produkt z edice O Kapku lepší hokej ve Fanshopu českého hokeje
  6. Koupí speciálních hokejových LIVE kartiček (budou připraveny po odehrání zápasů)

Proč pomáhat?

Možná jste to právě vy, kdo si nyní podobnou životní cestou prochází. Možná vaši nejbližší, rodina. Sami víte, o jak citlivé téma se jedná. Nikdy nevíte, zda právě vy a vaše děti nebudete potřebovat pomoc, kterou všechny nemocnice a oddělení dětské hematologie a onkologie nabízejí. Všem, kteří se do projektu zapojí, moc děkujeme!

Tváře 3. ročníku projektu je rodina Klimtových 

Tomáš Klimt je bývalý profesionální hokejista, jenž odehrál v extralize a první lize v součtu přes 1000 utkání. Má také bronzovou medaili z juniorského MS. Žádný z hokejových zápasů však nebyl tak náročný, jako ten, který mu přichystal život po konci s aktivní kariérou. Obě jeho dcery totiž musely podstoupit transplantaci kostní dřeně. Mladší Sárinka v jedenácti letech. Kvůli tomu musela celá rodina projít testy a i u starší dcery Karolínky se nakonec muselo vzhledem k riziku přistoupit k transplantaci kostní dřeně v jejích patnácti letech. Dnes už je rodina Tomáše Klimta zdravá a užívá si společné chvíle. Na život pohlíží trošku odlišným pohledem a je moc vděčná nejen Nadačnímu fondu Kapka naděje, ale i všem lékařům, kteří pomohli jejich dcerám těžké nástrahy života překonat. O zapojení do projektu O Kapku lepší hokej nepřemýšleli ani vteřinu, protože chtějí maximálně pomoci všem lidem, které potaká stejný osud. A za to jim patří velké poděkování.

Zapojení klubů Tipsport extraligy ledního hokeje

Všechny kluby Tipsport extraligy ledního hokeje se do projektu zapojí v termínu 31. 1. až 4. 2. 2022. V každém zápase v tomto termínu, budou mít hráči oranžové přelepky hokejek, oranžové tkaničky, speciální přelepky helem s logem projektu (i rozhodčí), trenéři budou mít oranžové stužky projektu, bude se hrát se speciálními puky s logem projektu a v neposlední řadě nastoupí v každém týmu jeden hráč se speciálním dresem s oranžovým rukávem a speciálně upraveným logem, který se bude následně dražit v internetové aukci. Na vybraných stadionech budou moci fanoušci během domácího utkání přispět do zapečetěné kasičky O Kapku lepší hokej a koupit si oranžovou stužku v hodnotě 40 Kč. Jedná se o kluby (Bílí Tygři Liberec, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Škoda Plzeň, HC VERVA Litvínov, Mountfield HK, PSG Berani Zlín, Rytíři Kladno).

Zapojení klubů Chance ligy

Všechny kluby Chance ligy ledního hokeje se do projektu zapojí v termínu 2. – 5. 2. 2022. V každém utkání budou hokejisté i rozhodčí nastupovat se speciálními přelepkami helem s logem projektu, hráči budou mít oranžové omotávky a další oranžové prvky, trenéři oranžové stužky. Týmy HC Baník Sokolov, HC Frýdek-Místek, HC ZUBR Přerov, LHK Jestřábi Prostějov a SC Marimex Kolín budou mít pro svého stěžejního hráče nachystán speciální dres s oranžovými prvky jako mají týmy v Tipsport extralize. Tyto dresy se následně budou dražit ve prospěch projektu O Kapku lepší hokej.

Zapojení národního týmu

Také národní tým České republiky se již tradičně připojí do projektu O Kapku lepší hokej. Do internetové aukce bude umístěn jeden podepsaný hraný dres z olympijských her v Pekingu. Stejně jako kluby našich hokejových soutěží obarví v období kolem 4. února své sociální sítě do oranžové barvy.

Zapojení klubů Univerzitní ligy ledního hokeje

O projektu

Projekt O Kapku lepší hokej vznikl v roce 2020 ve spolupráci BPA sport marketing a Nadačního fondu Kapka naděje. Od té doby bylo na pomoc dětským pacientům s poruchami krvetvorby v hokejovém hnutí vybráno téměř 1,2 milionu korun.

 

„O Kapku lepší hokej si za dobu své existence vybudoval pozici jednoho z nejvýznamnějších projektů Kapky naděje a to nejen svým výtěžkem, ale i energií, se kterou se do pomoci zapojují jednotlivé kluby a fanoušci. Za to všem patří velké a upřímné díky. Třetí ročník O Kapku lepšího hokeje je navíc unikátní zapojením rodiny Klimtových, se kterou nás pojí hezké přátelství,“ dodal Jan Fischer, ředitel NF Kapka naděje.

Každá kapka pomáhá

Zapojte se i vy a podpořte ty nejmenší.